Test: Odpovídají vaše znalosti první pomoci aktuálním poznatkům?

V práci z ničeho nic zkolaboval Váš kamarád. Nereaguje na oslovení a nehýbe se. Ověřte si své znalosti o záchraně lidského života. Průměrná úspěšnost prvního pokusu je 55 %. A jak jste na tom Vy?

1. Dýchací cesty mu uvolníme:

a) vytažením jazyka
b) záklonem hlavy
c) drobným řezem ve středu krku
d) širokým otevřením úst


2. Kamarád se čas od času v nepravidelných intervalech nadechne, postup bude následující:

a) uložíme ho do stabilizované polohy a počkáme na příjezd pomoci
b) po přivolání pomoci začneme co nejdříve stlačovat hrudník
c) občasné nádechy podpoříme umělými vdechy
d) ponecháme ho na zádech, a jakmile přestane dýchat úplně, tak jej začneme oživovat


3. Zástavu oběhu rozpoznáme:

a) nehmatným pulzem na krkavici
b) dle toho, že kamarád nereaguje a nedýchá pravidelně
c) nehmatným pulzem na zápěstí
d) přiložením ruky na hrudník s následným zjištěním absence tlukotu srdce


4. Pomoc přivoláme nejvhodněji:

a) na lince 112
b) na lince 155
c) na lince 150
d) na lince 158


5. Operátorka tísňové linky nás bude instruovat, abychom kamaráda oživovali:

a) kombinací 30 stlačeními hrudníku a 2 vdechy (30:2)
b) pouze stlačováním hrudníku
c) prudkým úderem do středu kosti hrudní
d) pouze umělým dýcháním

Zaváhali jste nad některými otázkami? Bojíte se, že nebudete vědět, jak se v podobné situaci zachovat? Nevěšte hlavu, my Vás naučíme jednoduchá pravidla, jak co nejlépe poskytnout první pomoc. Během zážitkové části kurzu pak dostanete možnost si tato pravidla vyzkoušet v praxi. To vše formou, která je nejen vysoce efektivní, ale také zábavná, a firmy ji s oblibou vzhledem k praktičnosti a využitelnosti v zaměstnání i mimo něj využívají jako variantu teambuildingu a dalšího benefitu pro své zaměstnance.

Pokud jste v testu zvolili vždy variantu b), pak jsou Vaše znalosti na vysoké úrovni. Dokážete je však využít i ve stresu a pod tlakem? A lze se vůbec na obdobný nepříjemný zážitek připravit? My si myslíme, že ano. Proto připravujeme zážitkové kurzy, které mají tu výhodu, že si nabité znalosti z teoretické části ihned vyzkoušíte a zjistíte, jestli jste v nepříjemných situacích schopni zachovat klid, nezpanikařit a adekvátně jednat. Z nabízených simulací si můžete vybrat např. nejoblíbenější dopravní nehodu, situaci po napadení zaměstnanců rozzuřeným klientem, kolizi cyklistů, úrazy či pád letadla, během kterých se Vám naskytnou pohledy na opravdu nepříjemná zranění.

Nacvičíte si základní kroky, které nejsou složité a například cyklistce sražené osobním vozem mohou zachránit život. A pokud patříte k těm, kterým se pohledem na krev dělá nevolno, věřte, že jedná-li se o záchranu lidského života, strach z krve jde stranou. Na konci kurzu pak následuje detailní rozbor simulace lektory, se kterými proberete jednotlivé plusy i mínusy Vaší záchranné akce. V reálné situaci tak budete připraveni opravdu kvalitně zasáhnout s ohledem na vlastní bezpečnost a následovat pokyny záchranné služby. Vědět, co vás čeká, se vždy vyplatí.

Základní kurz nese název Záchrana života ROOT™ (resuscitace, omyly, otevřené rány, telefonování na 155) a skládá se z interaktivního školení zaměřeného především na zástavu oběhu. Naučíte se ji rozpoznat a adekvátně reagovat. Kurz je doplněn o multimediální prezentaci, jejíž součástí jsou také ukázky nahrávek volání na linku 155. Při následné praktické části si pak vyzkoušíte stlačování hrudníku na profesionální figuríně propojené s počítačem. Okamžitě tak prostřednictvím dataprojektoru uvidíte kvalitu Vaší resuscitace. Vyzkoušíte si tlakový obvaz a budete si umět poradit s otevřenými ránami. A protože poskytnutí první pomoci ve skutečnosti není pouze o zdravotnickém know-how, doporučujeme Vám tento základní kurz rozšířit o zážitkovou část EXPERIENCE+™.

Proč si tedy vybrat kurz právě od nás? Máme profesionální přístup, dostupné ceny, širokou nabídku kurzů a bohaté reference. Přesvědčte se sami na www.ppomoc.cz.

Obsah byl připraven ve spolupráci

Chcete tento článek umístit na Váš web nebo do tištěného časopisu? Bližší informace se dozvíte zde.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace