HR News Management News Sales News HRtv Management tv Katalog profesionálů Rekvalifikuj.cz Meetings

Univerzita amerického ministerstva obrany

Americké ministerstvo obrany založilo vlastní univerzitu, na níž se má vzdělávat celkem 129 000 zaměstnanců. Ti působí především v oborech akvizic, technologií a logistiky. Univerzita byla založena již v roce 1971, ale její význam v posledních letech vzrostl. Důvodem je pochopitelně především obava z teroristických útoků. Do univerzity se hlásí stále více lidí – počet zaměstnanců ministerstva obrany roste a studenti mají zájem i o získání vzdělání ve více oborech.

Školení je financováno z peněz daňových poplatníků, což vede k tomu, že ministerstvo si pečlivě kontrolu efektivitu a obsah poskytovaného vzdělávání. Zaměstnanci musí být vyškoleni tak, aby mohli správně plnit své úkoly, vzdělání jim musí být poskytnuto včas a v té formě, která je pro ně nejvhodnější. Ministerstvo má tyto zásady na paměti i při jednání s obchodními partnery.

V roce 1990 začala univerzita poskytovat tzv. **Advanced Distributed Learning**, tedy vzdělávání s podporou moderních technologií. Ukázalo se totiž, že nároky na vzdělání a průběžné doplňování znalostí pracovníků jsou tak vysoké, že je běžná výuka ve třídě nedokáže pokrýt. Vzdělávací systém umožňuje i sdílení znalostí mezi zaměstnanci. Univerzita má do roku 2007 v plánu vytvořit i systém pro hodnocení stylů učení jednotlivých studentů a na základě zjištěných skutečností jim poskytovat skutečně personalizované školení.
Zdroj: Training Magazine - portál předního amerického časopisu o vzdělávání a profesionálním rozvoji
Chcete tento článek umístit na Váš web nebo do tištěného časopisu? Bližší informace se dozvíte zde.

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace