Vytvořte kulturu rozvíjení praktických dovedností na pracovišti

IMAGE LAB s. r. o. Článek si můžete přečíst zdarma díky společnosti IMAGE LAB s. r. o.

Sportovci dosahují svých výkonů pomocí praxe, mentorování, koučování a další praxe. To se ovšem netýká pouze atletů, ale i například právních zástupců, lékařů, řidičů kamiónů nebo masérů. Ti všichni se důkladně připravují, než skutečně přistoupí k odpovědné činnosti. Podobně by na tom měli být i odborníci na lidské zdroje, náboráři. Ti nevyhrávají závody, nebrání právo, neléčí nemoci ani nemusejí podstupovat riziko práce s těžkým nákladem, také však důležitým způsobem ovládají lidské životy.

I když mají odborníci na lidské zdroje na zaměstnance i podniky značný vliv, jejich působiště často postrádají něco, co bychom mohli nazvat kulturou rozvíjení praktických dovedností. Řada firem sice souhlasí s tím, že zaměstnanci získávají praktické dovednosti v průběhu působení ve svých pozicích, nedochází k tomu ovšem plánovitě a pravidelně. Článek nabízí několik konkrétních rad pro rozvoj praktických dovedností zaměstnanců:

- Pořádejte praktické schůzky a cvičte hraní rolí.
- Nevyhovuje-li vám hraní rolí, které se předvádí před celým kolektivem, můžete je provozovat v malých skupinách či dvojicích.
- Praktické aktivity tohoto druhu je třeba naplánovat a časově rozvrhnout, přidělit jim například týdenní časový plán.
- Zkoušejte rozličné techniky. Jakmile si jednu činnost již dostatečně osvojíte, je třeba usilovat o zvládnutí nějaké nové, náročnější.

**Datum vydání:** IX/2003
Zdroj: Recruiter's Network - americký portál a online komunita pro náboráře

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace