Zaměřte řízení diverzity na interpersonální dovednosti

Image Lab s.r.o. Článek si můžete přečíst zdarma díky společnosti Image Lab s.r.o.

Stěžejní součástí práce odborníků na diverzitu ve firmách je rozvoj interpersonálních dovedností zaměstnanců. Bez silných interpersonálních dovedností totiž nemohou efektivně jednat s kolegy a přinášet své firmě efektivní výsledky. Podle serveru Diversity Executive je třeba zaměřit se především na následující dovednosti:

Respekt

Učte zaměstnance respektu ke kolegům odlišných kultur a názorů. Cílem je dosáhnout situace, kdy se vaši lidé nebudou bát požádat například o dovolenou nebo pružnou pracovní dobu z náboženských důvodů.

Aktivní naslouchání

Aktivně naslouchat znamená vyjadřovat zájem o to, co říkají druzí. Vaši lidé by měli umět mlčet, poslouchat a klást otázky.

Komunikace

Veďte zaměstnance k tomu, aby spolu pravidelně otevřeně mluvili o záležitostech spojených s diverzitou.

Citlivý přístup

Rozvíjejte u zaměstnanců schopnost přistupovat citlivě k potřebám a emocím ostatních lidí ve firmě. Pořádejte praktické tréninky, jak překonávat předsudky a stereotypy.

Řešení konfliktů

Tréninky používejte i pro nácvik řešení konfliktů tak, aby se již v budoucnosti zbytečně neopakovaly. Zaměřte se na typické situace.

-kk-

Zdroj: Diversity Executive - portál amerického magazínu věnovaný řízení diverzity

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace