Jste malá nebo střední firma? Usnadněte si personální práci!

V malých a středních firmách často bývá výkon personální práce přidružen k mnoha dalším činnostem. Pracovník pověřený vedením personální agendy tak často naráží na rozpor mezi potřebností a důležitostí personální práce a nutností zvládnout celou paletu dalších povinností. V takové situaci je „každá rada (informace) drahá“. Z tohoto důvodu společnost RPIC-ViP, garant rozvojového programu Silné pracoviště, připravila volně dostupný informační systém pro personální práci.

MOPS neboli Modulární personální systém, vyvinutý společností RPIC-ViP ve spolupráci s personalisty významných firem, je zaměřen na personální práci s osobami vracejícími se do práce po mateřské či rodičovské dovolené a osobami pečujícími o malé děti. Tento systém byl však vytvořen tak, aby byl využitelný také pro práci s ostatními zaměstnanci, což z něj dělá univerzální nástroj personální práce. Tomu odpovídá také skladba témat, která MOPS pokrývá:

  1. Strategie řízení lidských zdrojů a politika rovných příležitostí

  2. Plánování lidských zdrojů

  3. Řízení a hodnocení výkonu, motivace a odměňování

  4. Vzdělávání a rozvoj

  5. Firemní kultura a komunikace
  6. Personální informační systém

  7. Péče o pracovníky a ochrana a bezpečnost při práci

Systém má podobu elektronické příručky, která kromě relevantních informací obsahuje také vzory užitečných a přímo editovatelných dokumentů. Tímto uživatel získává komplexní a praktický nástroj pro svou práci.

MOPS je volně dostupný na stránkách rozvojového programu Silné pracoviště v sekci on-line nástroje (nebo přímo na adrese www.silnepracoviste.cz/mops). Na těchto stránkách lze nalézt další nástroje a informace užitečné pro personální práci, včetně odborných článků týkajících se různých oblastí HR.

 

Modulární personální systém byl vytvořen v rámci projektu „Jsme v tom spolu“ (CZ.1.04/3.4.04/88.00121), který byl zaměřen na sladění rodinného a pracovního života rodičů malých dětí. Více informací o projektu lze nalézt na www.jsmevtomspolu.cz

Obsah byl připraven ve spolupráci

Chcete tento článek umístit na Váš web nebo do tištěného časopisu? Bližší informace se dozvíte zde.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace