Personline: Vyhlášení výsledků prvního národního benchmarkingu firem

Společnost Scio letos přišla s akcí firemního národního benchmarkingu. Cílem bylo zjistit, jak si stojí firmy na českém trhu, co se týče schopností a pracovního potenciálu svých zaměstnanců. Firmy mohly odhalit silné i slabé stránky svých zaměstnanců pomocí Testu pracovního potenciálu. Jediné, co musely udělat, bylo přihlásit zaměstnance – vybírat mohly z deseti kategorií pracovních pozic.

Co je Test pracovního potenciálu?

Je to výkonový test složený ze třech částí – verbální, analytické a kvantitativní. U každé otázky je jen jedna správná odpověď, takže odpadá riziko sebestylizace testovaného. Tento test proto objektivně měří schopnosti a potenciál testovaných ve třech oblastech, které se projevují v pracovní náplni nejrůznějších pozic. Vše probíhá on-line, takže testovat se může z domova přes webový prohlížeč a výsledky jsou k dispozici okamžitě. Jsou ve formě percentilu, což je číslo, které říká, kolik procent ostatních testovaný předběhl a bodů, které posuzují stupeň schopnosti testované osoby.

Jak dopadlo testování?

Kategorie

Vítězná firma v dané kategorii

ANALYTIK

KARAT Software a.s.

ASISTENTKA

BORS Břeclav a.s.

IT PROGRAMÁTOR

www.scio.cz, s. r. o.

NIŽŠÍ MANAGEMENT

AIG/LINCOLN CZ s.r.o.

STŘEDNÍ MANAGEMENT

100% REWORK s.r.o.

VYŠŠÍ MANAGEMENT

VINBRA s.r.o.

OBCHODNÍK

Daikin Industries Czech Republic s.r.o.

PERSONALISTA

100% REWORK s.r.o.

ÚČETNÍ

VINBRA s.r.o.

TRAINEE

www.scio.cz, s. r. o.


Celkově nejlépe dopadly kategorie – účetní, analytik a vyšší management. Na těchto pozicích máme v České republice pracovníky s průměrně největším potenciálem. Naopak kategorie s nejmenším potenciálem je nižší management.

Děkujeme všem zúčastněným firmám a blahopřejeme vítězům v jednotlivých kategoriích, kteří budou odměněni. Celkovým vítězem je firma BORS Břeclav a.s., jejíž zaměstnanci dopadli jako celek nejlépe a jako odměnu může využívat zdarma aplikaci Personline celých šest měsíců.

Pokud Vás zaujal Test pracovního potenciálu, navštivte stránky www.personline.cz

Obsah byl připraven ve spolupráci

Chcete tento článek umístit na Váš web nebo do tištěného časopisu? Bližší informace se dozvíte zde.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace