PSYCHOLOGIE BAREV na festivalu INNER WINNER, 8.-10.10. HUB PRAHA

Festival INNER WINNER

Na workshop „Psychologie barev“ se můžete těšit v sobotu 8.10. od 11:15-12:45. Festival INNER WINNER představuje moderní a světové trendy ve firemním vzdělávání a osobnostním rozvoji. Během tří dní na 30 workshopů a osobností v čele se sirem Johnem Whitmorem, Danem Millmanem a českou špičkou koučů a psychologů:

Více na http://www.innerwinner.cz/festival.html

Vstupenky objednávejte na: http://www.vstupenkov.cz/Detail.aspx?id=140

Rozhovor k workshopu na téma Psychologie barev s Mgr. Lucií Polákovou

Jak jste se dostala k tématu o psychologii barev?

Jsem arteterapeutka zabývající se již několik let také psychologií, filozofií a etikoterapií. V rámci mé práce na Katedře zdravotnických studií (VŠP v Jihlavě) mám dostatek času k vlastnímu výzkumu ohledně toho, jak lze propojovat umění a psychoterapie, a také jak barvy působí na naši psychiku. O vlivu barev na člověka toho bylo napsáno již hodně, avšak málokdo tyto znalosti opravdu aplikuje na svůj život. Přitom působení barev na to, jak se cítíme anebo jaký obraz o sobě vytváříme pomocí barev pro naše okolí, je prokázaný už i mnohými výzkumy. Bohužel zatím jen v zahraničí.

Proč je tak důležité znát působení barev?

Barvy jsou už několik tisíc let objektem zkoumání člověka, zabývali se jimi filozofové, vědci, umělci a v dnešní době i psychoterapeuti. Je totiž prokázán vliv barev a barevných kombinací na psychické a fyzické zdraví člověka, barvy se stávají našimi průvodci na cestě životem a nesou s sebou otisk našich emocí. Díky dobře zvolené barvě si můžeme získat důvěru svého okolí, anebo naopak vyvolat rozpaky či odmítnutí. Nejčastěji na nás barvy nevědomě působí právě v reklamě či módě a vyvolávají odpovídající reakce. Je jistě dobré znát použití vhodné barvy!

Jak je možné, že barvy působí také na naše fyzické zdraví?

Barvy jsou v podstatě elektromagnetickým zářením, jelikož světlo, které vnímáme, představuje viditelnou část elektromagnetického spektra. Toto záření na nás působí neustále, ať na ně zaměřujeme svoji pozornost anebo ne.

Co je náplní workshopu Psychologie barev?

Během workshopu Psychologie barev se seznámíme nejen s tím, jak mnoho nás barvy v našem světě ovlivňují (a to nejen v našem domově, na našem oblečení či v reklamních spotech), ale také jak my můžeme ovlivňovat pomocí barev svět kolem nás. Budeme se potýkat s významy jednotlivých barev, vyhodnotíme si vlastní barevný test, najdeme si svoji osobní barvu, kterou pak budeme moci použít také k léčení neduhů a nemocí a nakonec si vyzkoušíme, jak působíme barevně na své okolí.

Je zapotřebí přinést si nějaké pomůcky na tento workshop?

Ano, kvůli barevnému testu doporučuji vzít si pastelky, tužku a blok. Vše ostatní bude k dispozici na místě.

Jaké další zajímavé semináře nabízíte svým klientům?

Například kombinaci autogenního tréninku, který je dnes uznávaným psychoterapeutickým postupem a slouží jako účinná prevence i psychohygiena, s kreslením a tvorbou z hlíny. Kombinací alfa – vědomí, arteterapie a terraterapie(terapeutická práce s hlínou) nám vznikají úžasná díla, která nám odhalují obrovské možnosti naší duše!

PSYCHOLOGIE BAREV PSYCHOLOGIE BAREV PSYCHOLOGIE BAREV

Obsah byl připraven ve spolupráci

Chcete tento článek umístit na Váš web nebo do tištěného časopisu? Bližší informace se dozvíte zde.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace