K zaměstnancům máme osobní přístup - pozice i vzdělávání jim "šijeme" na míru

Rozhovor s Renatou Mejtovou, HR manažerkou společnosti HENNLICH

Renata Mejtová je HR manažerkou společnosti HENNLICH již 13 let a s růstem společnosti měla na starosti i komplexní nastavování procesů a jejich provázanost s dalšími CSR nebo PR aktivitami. O aktuální plány společnosti ve vzdělávání a rozvoji se s námi podělila v krátkém rozhovoru.

Čeho se vám podařilo dosáhnout ve firemním vzdělávání v posledních měsících?

V posledních měsících jsme výrazně posílili využívání e-learningu a to zejména pro zákonná školení. Výhody jsou nesporně ušetřený čas na organizaci, vlastní školení a finanční úspory. Velmi podařenou akcí byla v srpnu a na začátku září letošního roku realizace školení bezpečné jízdy pod názvem „Safety Road“. Jednalo se o unikátní akci za účasti několika partnerů s podporou evropských fondů, jejíž koncept bude nabízen i dalším společnostem.

Jaké způsoby rozvoje zaměstnanců se vám nejvíce osvědčily?

Od začátku personální práce, tj. od prvních zaměstnanců v letech 1992 – 1993 jsme uplatňovali a i při stávající velikosti firmy nadále uplatňujeme osobní přístup k zaměstnancům. Na základě toho jsou pak řečeno s trochou nadsázky úkoly a pozice šité na míru daného zaměstnance. K tomu dle potřeby řešíme vzdělávání formou individuálních nebo skupinových školení.

V posledních letech se stal oblíbený koučink a mentorink. Je tomu tak i vás?

Pracujeme s mentorinkem, i když to nemáme takto specifikované. Uplatňujeme ho zejména u nových pracovníků, kteří k nám nastupují jako absolventi na juniorské pozice, kde mají možnost se postupně zapracovat a získat zkušenosti. Osvědčila se nám spolupráce se studenty vysokých škol během jejich studia na částečné úvazky. Po dokončení studia pak nastupují na plný úvazek.

Jak a kde hledáte dodavatele vzdělávání?

Naší strategií jsou dlouhodobé kooperace a to se týká také oblasti vzdělávání. Naši klíčoví dodavatelé vzdělávání s námi spolupracují již déle než deset let. Testujeme také průběžně nové dodavatele, respektive lektory, pro různé typy školení a to účastí na otevřených kurzech, ukázkovým školením pro vybranou skupinu apod.

Jaké aktivity plánujete pro nadcházející měsíce?

V posledních dvou letech jsme úspěšně realizovali projekt HENNLICH přeje rodině a v aktivitách rovných příležitostí a harmonizaci profesního a osobního života pokračujeme programem Wellbeing. Chtěli bychom také dále posilovat spolupráci s vysokými a středními školami zejména pro technické obory a zvýšit povědomí o možnosti zaměstnávání OZP.

Co vás osobně přivedlo k práci v HR?

V oblasti HR jsem nejprve měla na starosti dílčí úkoly. S růstem společnosti jsme postupně HR začali pojímat komplexně, kdy jsme nastavovali procesy, tak abychom je uměli flexibilně řídit. HR jsme také provázali s PR, CSR a marketingem. Ta pestrost rolí, které HR zastává je to, co mě osobně baví a naplňuje. Věřím, že dobré HR může ve společnosti mnohé pozitivně ovlivnit.  

 

Rozhovor připravily:


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace