4 způsoby, jak podpořit pracovníky, kteří jsou zároveň i rodiči

Pandemie koronaviru ovlivnila každého trochu jinak. Specifickou skupinou v tomto směru jsou pak rodiče malých dětí, kteří byli nuceni zásadním způsobem přehodnotit své režimy, aby byli schopni jak pracovat, tak se i starat o své děti, které nemohly chodit do školek a do škol. Tato zkušenost ukázala, že vyjít vstříc požadavkům a přáním rodičů se firmám vyplácí, protože si tak dovedou udržet oddané a efektivní pracovníky. Zde jsou čtyři způsoby, jak můžete podpořit pracovníky, kteří jsou zároveň i rodiči.

Ilustrační snímek

Flexibilní režim

Jak uvádí The Undercover Recruiter, nejlepší podporou pracujících rodičů je nabídnout jim flexibilní pracovní režim, díky kterému budou moci efektivně skloubit práci a rodinný život. Věci jako home office nebo hybridní model (kombinace prezenční práce a home officu) mohou zaměstnancům-rodičům velmi pomoci, ale nejvíce jim pomůže, když bude zaměstnavatel ochotný ke svým zaměstnancům v otázkách pracovního režimu přistupovat individuálně.

Péče o duševní zdraví pracovníků

Zájem o duševní zdraví zaměstnanců se vám z dlouhodobého hlediska vyplatí. Pracovníci, kteří jsou zároveň rodiči malých dětí, jsou často ve větším stresu než bezdětní zaměstnanci nebo lidé s již dospělými dětmi, a proto se jich otázka duševního zdraví týká o to více. Vytvořte u vás ve firmě zdravé pracovní prostředí a systém prevence nesnází duševního rázu.

Školky nebo systém péče o děti

Čistě praktickým benefitem pro rodiče z řad pracovníků je zřízení školky nebo systému péče o děti v rámci vaší firmy. Pokud takovou možnost máte, zamyslete se nad její realizací – a mimo jiné nabídnete velmi žádaný benefit, který je potenciálními zaměstnanci hodnocený velmi kladně.

Názor zaměstnanců

V neposlední řadě je důležité mít na paměti, že než se snažit odhadnout, jaké jsou přání a požadavky vašich zaměstnanců, je lepší se jich přímo zeptat. Nespoléhejte na domněnky a udělejte mezi zaměstnanci kvalitně zpracovaný průzkum, který vám dá lepší představu o tom, co vaši pracovníci skutečně chtějí.

 

-mm-

Zdroj: The Undercover Recruiter - populární britský blog věnovaný náboru a rozvoji kariéry
Zobrazit přehled článků ze zdroje The Undercover Recruiter