Aktiva jsou v kurzu

Velcí zaměstnavatelé v téměř každé průmyslové zemi vyžívají stále častěji pobídky v podobě firemních aktiv jakožto integrální součásti platů vedoucích pracovníků. Odhalil to celosvětový průzkum společnosti Towers Perrin. Průzkum se zaměřil na dlouhodobé programy pobídek ve 22 zemích, na základě studia postupů v každé jednotlivé zemi a informací od místních konzultantů.

Podle průzkumu se v roce 2004 výrazně zvýšil podíl dlouhodobých pobídek v mnoha zemích. V Belgii, Německu a Švýcarsku využívá tento způsob hodnocení zaměstnanců dokonce více než 80 procent firem. V Asii se situace složitější, protože v zemích, jako je Čína, Japonsko nebo Jižní Korea nejsou akciové opce v popředí zájmu. V Hongkongu a Singapuru jsou ale velmi populární.

„Z historického hlediska byly akciové opce a další formy hodnocení pomocí firemních aktiv vždy téměř univerzální součástí pobídkových plánů společností v nejrozvinutějších zemích světa,“ vysvětluje odborník na finanční hodnocení James Matthews z Towers Perrin. „Rostoucí světové trhy se je nyní snaží dohnat.“

-kk-

Zdroj: Workindex.com - rozcestník k řešením v oboru lidských zdrojů, nové informace pro personalisty
Zobrazit přehled článků ze zdroje Workindex.com