Bankéři z Lloyds jezdí na kolech

Britská bankovní skupina Lloyds rozšířila svůj zaměstnanecký program pro dojíždění do práce na jízdních kolech. Program běží již od roku 2006 ve spolupráci s řetězcem prodejen jízdních kol Halfords. V prvním roce se k němu přihlásilo 146 zaměstnanců. Zájem však od té doby stoupl téměř desetinásobně na 906 zaměstnanců v roce 2010.

Zaměstnanci, kteří se zapojí do programu, získají možnost nákupu nových jízdních kol až o polovinu levněji díky daňovým úsporám. Kola financují ze svých nezdaněných příjmů před odečtením sociálního a zdravotního pojištění. Na pojištění zaměstnanců zároveň ušetří i zaměstnavatel v rámci státní podpory.

Tělesná i duševní pohoda

Halfords zaměstnancům poskytuje montáž kol zdarma, šestiměsíční opravy zdarma či bezplatnou výuku jízdy a mapy cyklostezek.

Podle analytičky pro odměňování v Lloyds Banking Group Clare Tidswellové přijímají zaměstnanci tento benefit velmi dobře a zájem o něj rok od roku stoupá. Zaměstnanecké výhody, které jsou prospěšné pro zdraví i psychickou pohodu pracovníků a užít si je může téměř každý, doporučuje i ostatním zaměstnavatelům.

-kk-

Zdroj: Employee Benefits - britský portál věnovaný zaměstnaneckým výhodám
Zobrazit přehled článků ze zdroje Employee Benefits