Benefity, které byste mohli závidět

Různé firmy používají různé kreativní způsoby, jak motivovat své zaměstnance, a dosáhnout tak větší loajality a produktivity z jejich strany. Dobře zvolené benefity jim pomáhají budovat smysl pro společnou věc. Čím více jin práci zpříjemní, tím pozitivnější výsledky mohou očekávat. Americký portál Business Insider se zaměřil na některé nevšední benefity, které svým zaměstnancům poskytují firmy ve Spojených státech. Narazil na zaměstnanecké výhody od péče o domácí mazlíčky po zajištění služeb čistírny.

Společnost S.C. Johnson, která se zabývá výrobou a prodejem drogistického zboží, například nabízí svým lidem asistenční služby – tzv. concierge. Asistenti pak za ně vyřídí všechny potřebné pochůzky od odevzdání knih do knihovny po vyzvednutí šatů z čistírny. Hlídání psů zajišťuje svým zaměstnancům přední biotechnologická společnost Genentech. Všichni zaměstnanci mají navíc možnost využít na náklady zaměstnavatele služeb psího kadeřníka a dentisty.

Někdo nabízí potápění, někdo zkrášlení

Zaměstnanci energetické společnosti Chesapeake Energy mohou zdarma absolvovat kurzy potápění a užít si pravidelné firemní zájezdy za potápěním do Mexika. Společnost Akraya, která se zabývá náborem talentů, vsadila na úklid v domovech svých zaměstnanců. Každých 14 dní vysílá k nim domů profesionální úklidovou službu.

Zaměstnanci dodavatele řešení v oblasti business intelligence SAS Institute se nemohou vymlouvat na nedostatek času pro úpravu svého zevnějšku. Na pracovišti mají k dispozici kadeřnictví, nehtové studio a kosmetické služby. Tvůrce her pro sociální sítě, společnost Zynga pak pořádá pravidelné měsíční pokerové párty s profesionálními krupiéry a množstvím lákavých cen.

-kk-

Zdroj: Business Insider - americký portál zaměřený na oblast podnikání
Zobrazit přehled článků ze zdroje Business Insider