Časté změny práce jsou nákladné

Zaměstnanci, kteří často mění práci, riskují negativní dopad na své finanční ohodnocení. Vyplývá to z výzkumu socioložky Sylvie Fullerové z University of British Columbia, který vyšel v únorovém čísle odborného časopisu American Sociological Review. Vydělávají totiž méně než jejich stálejší kolegové.

V posledních třiceti letech jsme viděli narušení modelu dlouhodobého zaměstnávání a mladí lidé se učí očekávat pokračující změny zaměstnavatelů během své kariéry,“ vysvětluje Fullerová. Výhody pracovní mobility jsou však podle jejího výzkumu patrné pouze na začátku kariéry.

Jedním z důvodů nižších trajektorií platového ohodnocení zaměstnanců, kteří často mění práci, je chybějící možnost získat výhody příslušející až zaměstnancům, kteří zůstanou u jedné firmy po dobu minimálně pěti let. Tito lidé také tráví více času bez práce, což se podepisuje na jejich finanční situaci a kvalitě pracovních nabídek, které přijímají. Až další výzkumy však ukážou, jestli se tytéž problémy budou týkat i dnešní, výrazně pracovně mobilní mladé generace.

-kk-

Zdroj: Newswise - americký informační portál pro novináře z oblasti lidských zdrojů, obchodu a vědy
Zobrazit přehled článků ze zdroje Newswise