Jak si udržet hvězdné zaměstnance

Ztráta zaměstnanců, kteří vynikají vysokou výkonností, neznamená jen prázdné místo po slibném talentu, ale i negativní dopad na celkové ekonomické výsledky firmy. Jak si tedy hvězdné zaměstnance udržet? Klíčem k úspěchu je budování firemní kultury založené na komunikaci, kde zaměstnanci budou vědět, kam firma směřuje, jak zapadají do jejích plánů a co se od nich očekává.

1. Budujte kulturu učení

Studie i praxe dokazují, že zaměstnanci si velmi cení možnosti dále se vzdělávat a rozvíjet.

2. Poskytujte pravidelnou a konzistentní zpětnou vazbu

Zpětná vazba je důležitou součástí vzdělávacího procesu, a neměla by se proto omezovat jen na výroční hodnocení výkonnosti. Naopak by měla následovat co nejdříve po události, ke které se vztahuje. Aktivity, které chválíte, podporujte. Je-li třeba něco zlepšit, dejte příležitost poučit se pro příště.

3. Najděte si čas pro pravidelná osobní setkání

Zkuste například zavést pravidelná každotýdenní osobní setkání s jednotlivými zaměstnanci po vzoru společnosti Google. Mluvte s nimi o jejich cílech i problémech. Brzy bude pro obě strany snazší vzájemně komunikovat.

4. Vyvažujte nudnou práci s podnětnou

Ne každý projekt může být zábavný. Právě takové projekty je proto třeba brát zodpovědně a vysvětlovat zaměstnancům, proč jsou důležité. Je také třeba vyvážit je s podnětnější prací, aby se zaměstnanci vždy měli na co těšit.

5. Veřejně chvalte dobrou práci

Nevnímejte motivaci jen jako záležitost peněz. Pozornost a uznání přímého nadřízeného hraje velice důležitou roli.

-kk-

Zdroj: GigaOM - americký server věnovaný moderních technologiím
Zobrazit přehled článků ze zdroje GigaOM