Jak zvládnout firemní párty

Jak zvládnout firemní párty

Vánoce se blíží a s nimi i povinnost absolvovat firemní sváteční párty. Článek uvádí několik doporučení, jak takový večírek přežít a ještě udělat dobrý dojem. Existují například dva způsoby, jak s noblesou opustit prostředí, jehož osazenstvo nám nevyhovuje. První cesta je vyzvat někoho ke konverzaci a společně odejít jinam. Druhá cesta spočívá ve využití vizuálního podnětu k odchodu.

Řada lidí se na firemním večírku věnuje nejprve svým přátelům a když by měla čas na konverzaci s nadřízenými, tak zjistí, že již odešli. Vysoce postavení členové firem přicházejí na večírky zpravidla brzy a také brzy odcházejí. Ukázat se jim se proto vyplatí na začátku. Výstřední vzhled není nejvhodnější.

Každý zaměstnanec by se měl také vyvarovat situace, že by se stal jediným, kdo dá (nebo nedá) dárek svému nadřízenému. Na rozdávání dárků je třeba se informovat předem mezi kolegy. Nadřízeným se obecně nedoporučuje dávat příliš osobní dary, jako jsou voňavé svíčky, mýdla, tělová mléka nebo prádlo. Stále je třeba mít na paměti, že i na firemním večírku jde o profesionální událost.

-kk-
Zdroj: Newswise - americký informační portál pro novináře z oblasti lidských zdrojů, obchodu a vědy
Zobrazit přehled článků ze zdroje Newswise