Novoroční předsevzetí pro spokojenější zaměstnance

Ani příští rok nebude pro manažery lidských zdrojů nejjednodušší. Je proto nejvyšší čas začít s vedením firmy projednávat dlouhodobé strategie řízení zaměstnanců. Začněte tím, že si položíte otázku, co vaši lidé chtějí. Článek navrhuje čtyři předsevzetí, která mohou vaše zaměstnance udělat šťastnými.

- Držte se trendů v oblasti odměňování. Povědomí o trendech a o tom, jak se chovají další firmy ve vaší oblasti, vám pomohou udržet si konkurenceschopnost stejně jako realistický pohled na rozpočet na mzdy.

- Udržujte informovanost zaměstnanců. Nejlepší je nic netajit. Pokud zaměstnancům nesdělíte důležité informace, budou si je domýšlet sami, což je vždy horší než realita.

- Odměňte ty nejdůležitější. Ani v příštím roce nemusí být situace růžová. Je proto stěžejní odměňovat ty správné lidi. Ujasněte si, kdo jsou vaši nejvýkonnější lidé a jak si je můžete udržet.

- Ptejte se zaměstnanců, jak zlepšit jejich práci. Dejte jim najevo, že vás zajímají jejich nápady. Naslouchejte jim a - pokud je to možné - jednejte podle toho.

-kk-

Zdroj: HR Morning - americký portál pro manažery lidských zdrojů
Zobrazit přehled článků ze zdroje HR Morning