Nový benefit pro zaměstnance – věčný život

Automobil, osobní počítač, pojištění, pružná pracovní doba, sick days, domácí kancelář, kulturní a sportovní akce, odpočinkové místnosti, snídaně na pracovišti, kadeřník, péče o děti, zmrazení vajíček zaměstnankyň, které odloží těhotenství na pozdější věk, nebo dokonce odvoz mateřského mléka ze služebních cest do domovů zaměstnankyň.

To všechno jsou benefity, které pomáhají firmám přilákat a udržet talentované pracovníky. Stále se však objevují nové a nové nápady, jaké výhody ještě zaměstnancům nabídnout. Zvlášť nyní, kdy je rekordní nezaměstnanost a nedostatek pracovníků, mohou právě benefity být pro firmy tím, jak se odlišit.

Dnes pro vás máme inspiraci z USA, konkrétně ze San Franciska, kde jeden zaměstnavatel nabízí skutečně netradiční benefit. Zaměstnanci u něj mohou získat věčný život.

The Alcor operating room. Photo: http://www.alcor.org/press/mediaphotos.html

Ne, to není vtip

Server International Business Times informoval o hedgeovém fondu Numerai, který posunul zaměstnanecké benefity na skutečně novou úroveň.

Tato společnost, vybudovaná datovými vědci zaměřenými na umělou inteligenci, aktuálně hledá softwarové inženýry. Jako zvláštní benefit jim nabízí možnost hlubokého zmrazení těla pomocí tekutého dusíku, pokud zemřou v průběhu trvání pracovního poměru. Věří, že tím naláká „zajímavé lidi“. Stejnou nabídku dostali i stávající zaměstnanci.

Benefit spočívá v uvedení mrtvého těla do tzv. kryonického spánku, v němž bude hibernovat s nadějí na oživení v době, kdy již technologie dokáží vrátit mrtvému tělu plnou fyzickou i psychickou funkčnost. 

Zakladatel společnosti Numerai, matematik Richard Craib uvedl, že i on sám chce po smrti nechat své tělo zmrazit. Když se o této možnosti dozvěděl, bral ji nejprve jako vtip, postupně jej však velmi zaujala.Photo: http://www.alcor.org/press/mediaphotos.html

Je libo chladicí box?

Jeho tělo i těla případných zájemců z řad zaměstnanců budou po smrti zmrazena v institutu Alcor, který se zabývá výzkumem kryoniky za účelem prodloužení lidského života. Uskladněna budou v hliníkových kontejnerech naplněných tekutým dusíkem při teplotě -196 °C, a to na dobu neurčitou.

V současné době se předpokládá, že oživit zmrazené lidské tělo a mozek dokáží v budoucnosti vysoce pokročilé technologie jako například molekulární nanotechnologie. Blízká budoucnost to však zatím není.

Děláme spoustu futuristických věcí v oblasti umělé inteligence, kryptografie a kryptoměny. Stejní lidé, které zaujala naše dlouhodobá vize, se zajímají i o kryoniku,“ uvedl Richard Craib na serveru International Business Times a dodal: „Po oživení se ideálně vrátí zpátky do práce.

-kk-

Zdroj: International Business Times - zpravodajský portál věnovaný mezinárodním otázkám obchodu, politiky a technologií
Zobrazit přehled článků ze zdroje International Business Times