Pečujte o pečující

Image Lab s.r.o. Článek si můžete přečíst zdarma díky společnosti Image Lab s.r.o.

Vytisknout

John je horlivý pracovník, který neotálí u kávovaru, ale rychle do sebe kávu hodí a spěchá za svými pracovními úkoly. Tvrdě dře, i když se v noci moc nevyspal. John je jedním z více než 54 milionů Američanů, kteří se pečují o některého člena rodiny. Žádný podnik na světě tomuto problému neuteče, 20-50 % pracovní síly se týká pečovatelská situace. Nedávná studie ukázala, že 82 % pracujících „pečovatelů“ chodí do práce pozdě nebo odchází dříve, jako důsledek péče o druhé, a více než polovina z nich si přizpůsobila svůj pracovní rozvrh. Průměrný věk těchto pečovatelů je 45-55 let. Někteří se starají o nemocné nebo handicapované děti, jiní o smrtelně nemocné partnery nebo staré rodiče.

Zaměstnavatelé mohou učinit velký rozdíl v pracovních a osobních životech těchto pečujících pracovníků. Soucit a empatie jsou prvními kroky. Podporování pečujících pracovníků, aby pečovali sami o sebe, je zásadní. Připomínat jim, aby chodili na pravidelné prohlídky, řádně jedli, cvičili a dostatečně spali. Dávat jim předplatné podpůrných, informativních časopisů nebo povzbudivých knih, ukázat jim, že se nezajímáte jen o jejich produktivitu, ale i o jejich osobní blaho. Jednou z největších potřeb těchto pracovníků je pružná pracovní doba a volno. Déle můžete uvažovat o programech poskytujících informace o dostupných pomocných službách.

-ba-
Zdroj: Incentive Magazine - magazín zabývající se zaměstnaneckými výhodami a motivací.
Zobrazit přehled článků ze zdroje Incentive Magazine

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace