Pomohou pobídky snížit absence?

Čtvrtina zaměstnavatelů v Evropě používá pobídky, aby podpořila zaměstnance ve vybírání méně dní dovolené ze zdravotních důvodů. Polovina zavedla dokonce programy na podporu zdraví, aby snížila zdravotní absence. Mezi nejčastější pobídky patří vouchery a finanční bonusy. Ukázal to výzkum společnosti Mercer Human Resource Consulting, kterého se zúčastnilo 380 evropských organizací.

Názory na tento druh pobídek se různí. Někteří zaměstnavatelé, zejména ve Velké Británii, se obávají, že takovým postupem podpoří v docházení do práce i zaměstnance, kteří jsou opravdu nemocní, a měli by tudíž být doma. Řada zaměstnavatelů se také brání tomu, odměňovat své lidi za něco, co se od nich přirozeně očekává, tj. za práci, když jsou jí schopní.

Mezi proaktivní kroky zaměstnavatelů ve smyslu zdravotní prevence patří zejména lékařské prohlídky, hrazení členství ve sportovních zařízeních a podpora zaměstnanců, kteří chtějí přestat s kouřením.

Různí se také názory zaměstnavatelů na to, jaká část zaměstnanců chybí v práci kvůli skutečným zdravotním problémům. Čtvrtina dotázaných má za to, že o nemoc jde jen ve 20 procentech případů.

-kk-

Zdroj: Management Issues - britský portál s novinkami, analýzami a názory z oblasti managementu
Zobrazit přehled článků ze zdroje Management Issues