Proč investovat do komunikace o benefitech

Ve stresujících obdobích mají firmy tendenci snižovat mimo jiné i zaměstnanecké výhody a také objem komunikace, který jim věnují. To je ale špatný přístup z hlediska zaměstnanců i firmy. Firmy, které nyní dokáží, že se starají o své zaměstnance, vyjdou totiž ze současné ekonomické krize jako nejlepší.

Správná komunikace o zaměstnaneckých výhodách může být strategickou pákou, která vám pomůže dělat více i přes omezené zdroje. Můžete tak řídit změny v benefitech a zároveň zvyšovat retenci a angažovanost zaměstnanců. Nejlepší způsob, jak zlepšit vnímání benefitů zaměstnanci, je přimět je, aby je více využívali.

- Vytvořte komunikační strategii. Měla by spojit vaše obchodní cíle s potřebami zaměstnanců a také zahrnovat výsledky měření. Změna chování zaměstnanců a zlepšení toho, jak využívají benefity, vyžaduje čas. Strategie vám však zajistí, že vaše snahy směřují ke stejným cílům.

- Komunikujte také s rodinami zaměstnanců. Rodiny často rozhodují o tom, jaké benefity si zaměstnanec zvolí. Informace o vámi nabízených zaměstnaneckých výhodách by se proto měly dostat do rukou těchto lidí. Ujistěte se také, že budou upraveny jim na míru.

- Usnadněte zaměstnanci jednání. Poskytněte mu tipy, jednoduché seznamy a informace na míru jeho věku a rodinné situaci. Nepředpokládejte, že sami zaměstnanci budou vyvíjet úsilí, aby pochopili, jak váš program zaměstnaneckých výhod funguje. Ujistěte se, že je pro ně snadné získat to, co potřebují.

- Zapojte prodejce a další kanály. Zajistěte, aby zaměstnanci měli k dispozici plány, procesy a komunikační kanály, které jim pomohou s navigací v rámci vašeho programu nejen při jeho spouštění, ale v průběhu celého roku.

- Poskytněte manažerům náhled a zaměstnancům možnost odpovědi. Dejte odpovědnost manažerům tím, že je zapojíte do komunikace o benefitech. Pomůže jim to nejen lépe pochopit firmu, ale také udržet angažovanost zaměstnanců. Ujistěte se i o tom, že zaměstnanci mají možnost, jak reagovat na veškeré informace.

-kk-

Zdroj: BLR.com - americký portál věnovaný rozvoji lidských zdrojů, bezpečnosti práce a odměňování
Zobrazit přehled článků ze zdroje BLR.com