Trendy v zaměstnaneckých benefitech pro rok 2020

Tím, že benefity hrají čím dál tím důležitější roli v rozhodování zaměstnanců o zaměstnavateli a o nabízených pozicích, se posouvají i očekávání klientů. Vaše firma by proto neměla v žádném případě podceňovat důležitost benefitů a vy byste měli znát trendy v zaměstnaneckých benefitech pro nastávající rok.

Ilustrační snímek

Tento článek vychází z textu uveřejněného na webu HR Zone.

Individuální přístup

Řada firem se snaží přijít s nějakým univerzálním benefitem, který bude vyhovovat všem a díky kterému budou všichni spokojení. Pravda je ale taková, že žádný takový benefit neexistuje a jeho hledáním akorát firma ztrácí čas. Měli byste proto dát prostor pro individuální požadavky. Nastavte systém benefitů tak, aby měli například zaměstnanci určitý rozpočet, který mohou za své benefity utratit, a nechte je, aby si sami vybrali, co jim nejlépe vyhovuje a co jim přinese nejvyšší užitek.

Komunikace se zaměstnanci

Někdy si personalisté a manažeři zbytečně lámou hlavu s tím, jaké benefity by měli zaměstnancům nabídnout, a to aniž by se jich vlastně zeptali, co chtějí. Nesnažte se věštit z křišťálové koule a raději udělejte šetření mezi zaměstnanci, abyste zjistili, co by na systému benefitů změnili, co by si přáli a co jim chybí.

Zdraví a udržitelný životní styl

Čím dál více lidí se zaměřuje na udržitelnost, ekologii a zdravý životní styl. Rádi proto uvidí, když jejich zaměstnavatel tyto hodnoty také vykazuje. Dbejte na zdraví vašich zaměstnanců a nabídněte jim moderní a zdravé pracovní prostředí, které využívá moderní technologie k tomu, aby v něm pracovníci netrpěli žádnými zdravotními neduhy. Nabídněte zaměstnancům možnost fungovat na pracovišti efektivně a udržitelně.

Flexibilita a vyvážení osobního a pracovního života

V neposlední řadě zaměstnanci ocení časovou a místní flexibilitu vašeho pracovního prostředí. Jestliže se vám podaří umožnit zaměstnancům vyvážit osobní a pracovní život, získáte tak spokojenější a oddanější pracovníky, kteří budou pracovat efektivněji a budou dlouhodobě spokojenější.

 

-mm-

Zdroj: HR Zone - britský portál zaměřený na lidské zdroje
Zobrazit přehled článků ze zdroje HR Zone