USA: Ženy stále berou méně

I přes sílící snahy o rovnost pohlaví na pracovištích uvádějí americké ženy stále nižší platové ohodnocení než jejich mužští kolegové. Průzkum amerického serveru CareerBuilder dokonce ukázal, že situace se za poslední dva roky téměř nezměnila.

Nedávný průzkum 7 900 zaměstnanců odhalil, že 34 procent žen má pocit, že dostávají nižší plat než muži. Před dvěma lety to přitom bylo 35 procent. Zatímco 40 procent mužů si ročně vydělá nejméně 50 000 dolarů, u žen je to jen 21 procent. Přibližně polovina žen vydělává maximálně 38 000 dolarů ročně, což se týká jen 28 procent mužů.

Přibližně čtvrtina žen dále uvedla, že má méně možností rozvoje kariéry a také méně příležitostí pro učení a další vzdělávání. Polovina v zaměstnání zažívá upřednostňování mužů a třetina si myslí, že muži si dokážou lépe popovídat s nadřízenými.

Ukázalo se také, že nejméně si na platovou diskriminaci stěžují ženy zaměstnané v oblasti zdravotnictví, pohostinství a vzdělávání. Nejvíce si naopak stěžují zaměstnankyně ve výrobě, maloobchodu a profesionálních a obchodních službách. 

-kk-
Zdroj: Inc.com - portál amerického magazínu Inc. pro začínajcí podnikatele
Zobrazit přehled článků ze zdroje Inc.com