Zaměstnance drží ve firmách benefity

Nedostatek pracovních sil více nutí zaměstnavatele udržet si stávající pracovníky. Prostředkem k tomu jsou zaměstnanecké benefity. Příležitost tak vycítily penzijní společnosti a banky, které si nechaly udělat mezi firmami průzkum, jaké výhody společnosti poskytují nejčastěji.

Podle společnosti ING více než polovina ze stovky největších firem v Česku používá přídavky k platu hlavně jako motivaci k udržení zaměstnanců ve firmě. Některé programy se vyplácejí až po delším působení ve firmě. Vyplácet až po čase se mohou například penzijní nebo životní připojištění, kdy zaměstnavatel s časem zvedá příspěvek.

Z průzkumu pro stravenkářskou společnost Accor Services vyšlo zase najevo, že z 611 dotázaných firem jich 78 procent dává kromě mzdy svým lidem i nějaké výhody. Vedle stravenek to jsou například příplatky na zdravotní služby, dovolenou navíc a příspěvky na kulturu, vzdělání a rekreaci.

Zaměstnanci T-Mobile si kromě zlevněných telefonních služeb a mobilů můžou vybrat dovolenou se slevou až desetiny z ceny u devíti cestovních kanceláří, více než tisíc zaměstnanců obchodní sítě Mountfield může využívat firemní horskou chatu za výhodnou cenu.

-hp-

Zdroj: iDNES.cz - přední český zpravodajský portál
Zobrazit přehled článků ze zdroje iDNES.cz