Zaměstnanci Oxford Health Plans si běží pro zlato

Zaměstnanci Oxford Health Plans si běží pro zlato

Společnost Oxford Health Plans byla založena v roce 1984 a zabývá se poskytováním zaměstnaneckých výhod zejména v oblasti zdravotní péče. Již od začátku vedoucí pracovníci vytvořili pro své zaměstnance velmi zajímavý program zaměstnaneckých odměn – ten měl zpočátku vyřešit problém značné fluktuace v tomto průmyslovém odvětví, což se podařilo.

V případě Oxford Health Plans neplatí, že „kovářova kobyla chodí bosa“ – zaměstnanci jsou odměňováni jednak pravidelně, jednak v závislosti na dokončeném projektu. Pokud se někomu podaří navrhnout řešení, které zlepší produktivitu práce v oddělení, je veřejně oceněn na firemním intranetu a může například dostat zapůjčenu na určitou dobu luxusní limuzínu.

Všichni pracovníci společnosti navíc čtyřikrát do roka pořádají celofiremní oslavu u příležitosti „Dne ocenění zaměstnanců“, kdy získají například drobné dárky od vedoucích pracovníků. Populární je také „soutěž o zlato“, kdy je 5 % nejvýkonnějších zaměstnanců odměněno zlatem. Společnost se také snaží podporovat vzájemné uznání zaměstnanců.
Zdroj: Incentive Magazine - magazín zabývající se zaměstnaneckými výhodami a motivací.
Zobrazit přehled článků ze zdroje Incentive Magazine