Zaměstnavatele pomáhají s novoročními předsevzetími

Zaměstnancům, kteří jdou nového roku s předsevzetím zhubnout nebo omezit kouření, radí Americká asociace zdravotních sester (AAOHN), aby se obrátili o pomoc na svého zaměstnavatele.

Podle AAOHN by měli zaměstnavatele zařadit do svých regeneračních programů pro zaměstnance i pomoc s podobnými předsevzetími. Zlepší to zdravotní stav pracovníků a zároveň pomůže snížit nepřímé náklady zaměstnavatelů, související s nemocností.

Podle výzkumu AAOHN vytvoření programu pro pomoc s hubnutím na pracovišti významně zvyšuje úspěšnost novoročních předsevzetí a necelá polovina pracovníků, kteří se do programu zařadili dosáhla svých dlouhodobých cílů.

Součástí programů je například podpora sportovních aktivit mimo pracoviště a zvětšení nabídky zdravých potravin na pracovišti. Pro omezování kouření mohou vedle zákazů kouření nebo vymezování „kuřáren“ zaměstnavatele platit účast v odvykacích programech nebo participovat při nákupu podpůrných prostředků pro odvykání kouření. Pomoc na pracovišti je velmi důležitá, protože pracovníci tráví na pracovišti hodně času a to jim pomáhá s odnaučováním.

-jh-

Zdroj: Occupational Hazards - bezpečnost práce a ergonomie ve firemních programech, legislativa, řízení, zdraví
Zobrazit přehled článků ze zdroje Occupational Hazards