Jíte i za kolegu?

Vytisknout

Stravovací návyky spolupracovníků mohou mít drastický vliv na vaši váhu. Ukázal to alespoň nedávný výzkum při zavádění vícezrnných sušenek Hula Hoops ve Velké Británii. Více než tři čtvrtiny ze dvou tisíců oslovených zaměstnanců se v něm shodly, že nabírají na váze díky nezdravému vlivu kolegů, kteří s nimi sedí v kancelářích. Zbylá třetina to přikládá nudě.

Jeden z deseti oslovených přiznává, že podlehl kouzlu čokolády a cukrovinek, když je začal ve velkém konzumovat kolega a 57 procent obědvá dříve, protože začíná obědvat kolega. Svou roli hraje i vůle jíst zdravě, která zaměstnance většinou opouští každý týden již v úterý.

Mluvčí sušenek Hula Hoops Multigrain shrnuje, že stravovací návyky kolegů se silně ovlivňují. Je sice přirozené, že začínáme jíst, když jedí lidé okolo, pak ale také přirozeně nabíráme kilogramy. V práci k tomu nejčastěji přispívají nezdravé svačiny mezi jídly. Ty nejčastěji jedí zaměstnanci v IT a náboru, následují realitní agenti.

-kk-
Zdroj: HR Zone - britský portál zaměřený na lidské zdroje
Zobrazit přehled článků ze zdroje HR Zone
Štítky: Ochrana zdraví
Chcete tento článek umístit na Váš web nebo do tištěného časopisu? Bližší informace se dozvíte zde.

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace