Nebojte se změn, využijte je!

Na pracovišti se každý den něco mění – ať už se jedná o produkty, zákazníky, dodávky či firemní pravidla. Tyto změny mohou ovlivňovat úspěch vaší firmy, pokud jim to dovolíte. Lidé se obávají změn, protože je vystavují neznámému a strach z neznáma je jedním z nejhorších lidských strachů. I když je to přirozené, existují způsoby, jak tento strach ovládat a změnit na kreativní postupy, které vaší firmě pomohou.

Strach je velmi silná emoce, a proto vytváří v lidském organismu mnoho energie. Problém spočívá v tom, že tato energie bývá negativní a destruktivní. Lidé, kteří se obávají změn se vidí jako oběti. Cítí se nepřipravení a neschopní postavit se tomu, co je před nimi. Mají pocit, že nemají nad svou situací žádnou kontrolu. Taková nejistota poškozuje jejich motivaci a pro firmu je velice nebezpečná. Lidí, kteří se bojí rozšiřují do svého okolí negativitu zcela automaticky.

Ne vždy však musí strach přinášet negativní energii. Svůj strach můžete změnit na pozitivní energii, když se sami rozhodnete, že toho chcete dosáhnout. Přijměte skutečnost, že všechno okolo vás se mění a držte se následujících doporučení:

- Buďte silní ve svém přesvědčení.

- Věřte svým schopnostem.

- Buďte pyšní na práci, kterou děláte.

Tyto tři věci vám pomohou k výše popsané pozitivní energii. Získáte kontrolu nad svou situací. Změnou svého postoje dokážete změnit i své výsledky. Navíc dokážete pozitivně ovlivnit i své okolí.Příště, až budete sát před nějakou změnou si proto zapamatujte, že j třeba zachovat pozitivní přístup a nalézt v ní nové příležitosti.

-kk-

Zdroj: ezinearticles.com - Databáze odborných článků pro elektronické magazíny.
Zobrazit přehled článků ze zdroje ezinearticles.com