5 náborářských dovedností pro podporu firem i uchazečů

Image Lab s.r.o. Článek si můžete přečíst zdarma díky společnosti Image Lab s.r.o.

Vytisknout

Úkolem náborářů je hledat nejlepší talenty, což z velké části zahrnuje umění chránit své zaměstnavatele před špatnými zaměstnanci. Musejí tedy být dobrými rizikovými manažery, znalci firemních kultur a značek. To však neznamená, že by měli opomíjet vztahy s uchazeči o práci. Při vybírání nejlepších kandidátů pro konkrétní firmu je třeba zároveň pracovat na zlepšování vztahů mezi firmou a uchazeči. Jak zlepšit nábor díky vyváženému zaměření na firmu i uchazeče, shrnul server Forbes.com do následujících pěti bodů.

1. Naučte se komunikovat s cílovým trhem

Náborář nemusí být technickým odborníkem, měl by však umět mluvit tak, aby mohl oslovit technické odborníky na trhu práce. Měl by neustále sledovat svůj cílový trh – číst zprávy, ovládat terminologii, znát nejvlivnější osobnosti a vědět, kam směřují investice.

2. Budujte vztahy

Mnoha náborářům chybí vytrvalost a soustředění potřebné k vytvářejí dlouhodobých vztahů se značkami i uchazeči o práci. Minimální nutná oddanost a úsilí z vás činí roboty, nikoli náboráře.

3. Nepodceňujte intuici

Náborář musí umět pracovat s moderními technologiemi, to však neznamená, že by měl přehlížet své pocity. Hledejte rovnováhu. Používejte technologie, aby vám usnadnily práci a intuici, aby vám pomohla správně vybírat.

4. Upřímně se zajímejte o lidi

Znalost technologií a procesů k úspěšnému náboru nestačí. Musíte zkrátka mít rádi lidi. Zajímejte se o lidské povahy a způsoby komunikace, učte se číst řeč těla. Musíte umět rozpoznat, kdy na vás někdo něco hraje.

5. Znejte své značky

Chcete-li být úspěšným náborářem, musíte dobře znát značky, pro které pracujete. Samotná znalost však nestačí. Musíte jim také věřit.

-kk-

Zdroj: Forbes.com - prestižní americký časopis a web věnovaný obchodu
Zobrazit přehled článků ze zdroje Forbes.com

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace