6 kroků k transformaci firemní kultury

Důležitost firemní kultury není radno podceňovat. Samozřejmě, že výše platu a postavení v zaměstnání hraje důležitou roli, většina lidí však chce také být součástí organizace, jejíž cíle a hodnoty sdílejí.

Proto je důležité především to, jak je společnost vnímána zvenčí, a pak schopnost zajistit, aby ti nejlepší lidé, kteří se rozhodli pro vás pracovat, chtěli zůstat.

Ilustrační snímek

Nedávný článek na serveru hrzone.com vysvětlil, jak by lídři měli pracovat s firemní kulturou, aby mohli dostat ze zaměstnanců to nejlepší.

1. Rozhodující vlivy

Zaměstnanci jsou ovlivňováni manažery, a proto je důležité, aby manažeři byli náležitě vyškoleni pro své pozice a firemní kultura se v celé společnosti mohla projevovat konzistentně.

2. Zpětná vazba od zaměstnanců

Sledujte, jak pečlivě a důsledně manažeři dodržují firemní kulturu. Požádejte zaměstnance o zpětnou vazbu a zveřejněte výsledky. Musíte však zajistit, aby zaměstnanci nebyli potrestáni za vyjádření upřímného názoru.

3. Návrhy od zaměstnanců

Požádat tým o názor a radu je dobré, pokud se však manažer nikdy nebude řídit návrhy svých lidí, podřízení brzy ztratí zájem o vyjadřování svých názorů. To je právě jeden z důvodů, proč zaměstnanci neberou průzkumy svých názorů vážně.

4. Žádná privilegia pro nejvýkonnější pracovníky

Když umožníte nejlepším pracovníkům, aby nerespektovali firemní kulturu a chovali se tak, jak se jim bude líbit, z dlouhodobého hlediska vám to rozhodně neprospěje.

5. Vliv změn

Pokud jste se rozhodli provést změnu, potřebujete také způsob, jak posoudit její efektivitu. Zpětná vazba od zaměstnanců, jak je popsáno výše, je jedním ze způsobů, jak toho dosáhnout. Další je sledování míry fluktuace zaměstnanců.

6. Správný nábor

Uchazeči o zaměstnání by se o firemní kultuře měli dozvědět na pohovoru. Chytré techniky vedení pohovoru mohou do značné míry odhalit vhodnost potenciálních zaměstnanců z hlediska firemní kultury.

Šest výše uvedených bodů vám pomůže správně nasměrovat zahájení změn. Je však třeba zdůraznit, že než se vydáte na jakoukoli cestu změny, musí být naprosto jasné, kam chcete jít.

-kk-

Zdroj: HR Zone - britský portál zaměřený na lidské zdroje
Zobrazit přehled článků ze zdroje HR Zone