Budoucnost náboru ve světle moderních technologií

Ilustrační snímek

Rychlý vývoj informačních a komunikačních technologií se odráží ve všech lidských činnostech a ani nábor zaměstnanců není výjimkou. Uchazeči o zaměstnání dnes běžně používají chytré telefony a internet, což od firem vyžaduje zásadní změnu v komunikaci. Očekávají, že práce s náborovými systémy bude stejně jednoduchá, zábavná a přínosná jako komunikace na Facebooku nebo nákup na Amazonu. Co to tedy přesně znamená pro zaměstnavatele? Server Recruiting Trends upozornil na pět následujících technologických trendů, které začínají výrazně měnit náborové programy.

1. Obsah a komunita

Kariérní stránky firem dosud obsahovaly sekce typu „o nás“, a „volná pracovní místa“. Umožňovaly uchazečům žádat o práci pomocí online formulářů nebo se přihlásit k odběru informací o nových pracovních místech prostřednictvím e-mailu nebo SMS. Nová generace kariérních stránek se však musí soustředit na budování vztahů s uchazeči. Cílem je dosáhnout toho, aby uchazeč chtěl pracovat pro určitou firmu, nikoli se zajímal jen o konkrétní pozici. K tomu bude zapotřebí strategie budování obsahu a komunity kariérních stránek. Uchazeči by zde měli najít různé rady ohledně svých dovedností a zájmů, ale i možnost komunikace v reálném čase.

2. Mobilní zařízení

Firmy si již dnes nemohou dovolit nabízet pracovní místa na internetu bez optimalizace svých stránek pro mobilní zařízení. Přibývá také mobilních aplikací zaměřených na kariéru ve firmách a uchazeči o práci očekávají, že si budou moci stáhnout i tu vaši.

3. Sociální sítě

Facebook, LinkedIn, Twitter a další sociální sítě jsou ideální příležitostí, jak zaujmout talenty vaší zaměstnavatelskou značkou dříve, než pro ně budete mít vhodné pracovní místo. Zaměstnavatelé se musejí naučit, jak chytře rozvíjet reklamu na těchto stránkách a naučit se na nich cílit na konkrétní skupiny talentů.

4. Data a kontext

Jednoznačnou výzvou příštích let je naučit se sbírat a analyzovat tzv. velká data. Tento proces již začal na internetu, kde zaměstnavatelé získávají data o potenciálních zaměstnancích prostřednictvím fór, profilů na sociálních sítích, obrázků nebo videí. Otázkou zůstává, jak s těmito daty správně zacházet, abyste našli ty správné lidi.

5. Propojení náboru s dalšími funkcemi

Aplikace pro nábor, plánování nástupnictví, měření výkonnosti, talent management apod. doposud existovaly odděleně. V následujících letech však lze očekávat trend jejich propojování. Zaměstnavatelé budou hledat způsoby, jak využít plný potenciál náborového procesu společně se řízením talentů. K tomu všemu budou potřebovat odpovídající technologické nástroje.

-kk-

Zdroj: Recruiting Trends - novinky a analýzy ze světa náboru
Zobrazit přehled článků ze zdroje Recruiting Trends