Co budou dělat náboráři, až je nahradí roboti?

Diskuse o tom, že umělá inteligence brzy nahradí řadu profesí, nabírají na obrátkách. Mluví se i o specialistech náboru, které roboti už dnes předčí minimálně ve schopnosti prověřovat životopisy uchazečů o práci či samotné uchazeče na pohovorech. Je však realita pro náboráře opravdu tak špatná?

Ilustrační snímek

Nástup umělé inteligence přináší vedle nahrazení určitých lidských dovedností rostoucí poptávku po jiných dovednostech. Budoucnost mnohých profesí včetně náborářů tedy není v zániku, ale i rozšíření jejich role o nové příležitosti i odpovědnosti. Podle náborářského serveru ERE.net proto blízká kariérní budoucnost náboářů není znepokojivá, ale naopak zajímavá až vzrušující. Dnešní náboráři získají nové pravomoci a následující nové role.

1. Péče o uchazeče a manažery

Zatímco umělá inteligence bude posuzovat, kdo se pro danou práci nejlépe hodí, lidští náboráři se budou starat o to, aby uchazeči měli v průběhu celého náborového procesu jen ty nejlepší zkušenosti. Získají také aktivnější roli ve spolupráci s manažery, do jejichž týmů společně hledají nové lidi. Stanou se v podstatě kouči manažerů s odpovědností za jejich vzájemný vztah a proces hledání nejlepších talentů.

2. Dohled nad procesem náboru

Zapojení umělé inteligence do procesu náboru posune roli náborářů od vyhledávání lidí k dohledu nad celým procesem hledání, přijímání a angažování lidí. Jejich úkolem bude dodat celému procesu lidský rozměr a zajistit, že vše bude probíhat s potřebnou mírou empatie a emoční inteligence.

3. Ochrana firemní kultury a hodnot

Náboráři blízké budoucnosti budou analyzovat data vytvářená umělou inteligenci pracující na náboru, a stanou se tak strategičtějšími partnery firem. Budou sledovat a odhalovat trendy na trhu práce, na jejichž základě pak firmě doporučí, jak se připravit na budoucnost.

-kk-

Zdroj: ERE.net - přední světová online komunita pro odborníky z oblasti náboru
Zobrazit přehled článků ze zdroje ERE.net