Co o vás může říci předchozí zaměstnavatel?

Image Lab s.r.o. Článek si můžete přečíst zdarma díky společnosti Image Lab s.r.o.

Vytisknout

Mnoho lidí (zejména v USA) se domnívá, že poskytování referencí je nějak omezeno zákonem. Ve skutečnosti žádný zákon neurčuje zaměstnavatelům, jak se mají o svých bývalých zaměstnancích vyjadřovat. Některé firmy sice mají vlastní strategie, které určuje oddělení lidských zdrojů, ale v nich nebývá tato problematika vymezena. Zaměstnavatel tak může říct o svém bývalém zaměstnanci téměř cokoli.

Jedno pravidlo zde však existuje – zaměstnavatel sice může teoreticky říci cokoli, je však do jisté míry zodpovědný za to, že pracovníka na základě jeho výroků do nové firmy nepřijmou. Zde se jedná zejména o prohlášení, týkající se pohlaví zaměstnance, jeho náboženského přesvědčení, rasového původu apod.

Celý problém je ještě zapeklitější. Firma, která uplatňuje strategie toho, co smí a co nesmí říci o svém bývalém zaměstnanci, tak může paradoxně snížit jeho šance na nové umístění. Nový zaměstnavatel si totiž řekne – „Jestliže zaměstnanec podával kvalitní výkony, proč to o něm bývalý zaměstnavatel otevřeně neřekne?“ Na některé aspekty (výkonnost zaměstnance apod.) by se proto tyto strategie vztahovat neměly.
Zdroj: Monster.com - přední světový pracovní portál
Zobrazit přehled článků ze zdroje Monster.com

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace