Etika na scestí

Image Lab s.r.o. Článek si můžete přečíst zdarma díky společnosti Image Lab s.r.o.

Vytisknout

Skandály firem Enron a WorldCom se především dotkly zaměstnanců a investorů. Zatímco zaměstnanci se domnívali, že vše je v pořádku a pozice firmy je stabilní, jejich nadřízení tiše vybrali ze svých účtů peníze, které včas inkasovali za akciové opce a zmizeli. Zaměstnanci a investoři tak byli celé roky podváděni a mohli jen nečinně přihlížet tomu, jak se podnik, který budovali hroutí.

Osud firmy závisí na lidech, kteří v ní pracují, ale především na manažerech a vedoucích. Bohužel dnes je tomu tak, že manažeři a vedoucí pracovníci postrádají konzistenci v otázkách etiky. Zatímco za normálních okolností se chovají slušně a nenápadně, jakmile jsou pod tlakem, jde etika stranou.

Právě v návaznosti na tyto situace je načase, aby pracovníci lidských zdrojů a náboroví pracovníci také „přiložili ruku k dílu“. Jejich úkolem je správně vybrat vedoucí pracovníky – během přijímacích pohovorů zodpovědně rozhodnout, zda právě tento člověk má potřebné etické cítění a vnímání. V rozhodujících situacích by neměly hrát roli peníze, ale spíše morálka.

Zdroj: ERE.net - přední světová online komunita pro odborníky z oblasti náboru
Zobrazit přehled článků ze zdroje ERE.net

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace