Google Hire už je na trhu

V úterý 18. července 2017 spustila společnost Google oficiálně svou novou službu Google Hire. Jedná se o softwarový nástroj pro řízení procesu a sledování výsledků náboru (tzv. Applicant Tracking System - ATS) určený pro malé a střední firmy.

Služba Hire je propojena se sadou aplikací G Suite, která zahrnuje Gmail, Dokumenty, Disk, Kalendář a další aplikace společnosti Google. Vedle integrace s Google aplikacemi je dalším silným prvkem služby vyhledávač Google.

Google Hire

Bližší informace o funkcích a vizuální podobě služby najdete přímo na stránkách Google Hire.

Jak to funguje

Náboráři mohou prostřednictvím Google Hire shromažďovat informace o uchazečích o práci, různě je filtrovat, analyzovat a vizualizovat, komunikovat s uchazeči, rozvrhovat pohovory apod.

Mohou také vytvářet pracovní inzeráty, které se budou zveřejňovat na předních pracovních serverech, především však přímo ve vyhledávači Google pomocí služby Google for Jobs, která byla nedávno spuštěna zatím jen pro uživatele z USA.

Komentáře z posledního týdne hovoří o tom, že na trh online řešení pro nábor vstoupil zásadní nový hráč. Balík kancelářských aplikací G Suite již používají více než tři miliony firemních uživatelů.

Službu Hire mohou v tuto chvíli využívat firmy splňující tři podmínky:

  1. používají G Suite,
  2. mají maximálně 1000 zaměstnanců,
  3. sídlí v USA.

Kolik to stojí

Server eremedia.com zveřejnil ceny služby Hire. Ty se odvíjí od velikosti firmy. Firmy s 50 zaměstnanci zaplatí 2400 dolarů ročně, firmy se 100 zaměstnanci 4800 dolarů ročně a firmy s 250 zaměstnanci 12000 dolarů ročně.

Tyto ceny jsou na stejné úrovni s cenami nabízenými konkurenčními dodavateli ATS systémů. Sazby pro větší firmy zatím nebyly zveřejněny.

Největší světový pracovní portál Indeed, který se nezapojil do spolupráce s Googlem na nástroji Google for Jobs, a představuje tudíž významnou konkurenci této služby, začal před nedávnem nabízet základní verzi svého vlastního ATS systému zdarma.

-kk-

Zdroj: ERE.net - přední světová online komunita pro odborníky z oblasti náboru
Zobrazit přehled článků ze zdroje ERE.net