Jaký je váš budoucí zaměstnavatel?

Image Lab s.r.o. Článek si můžete přečíst zdarma díky společnosti Image Lab s.r.o.

Vytisknout

Zaměstnanec, který je zpočátku štěstím bez sebe z toho, že získal novou práci, může z této euforie velmi rychle vystřízlivět. To, co se zprvu jevilo jako perfektní a bezchybné, se může obrátit v noční můru. Mluvíme o jednání zaměstnavatele se zaměstnanci a o firemní kulturu vůbec. Může zaměstnanec vůbec již při přijímacím pohovoru poznat případné problémy?

Při pohovoru si může zaměstnanec všímat například toho, kolik lidí s ním komunikuje. Z toho pozná, jak je firma organizována. Je zde více manažerů? Nebo pouze jeden, který nechává uchazeče dlouho čekat? Je zde někdo, kdo se zajímá o vaše potřeby (např. zda máte hlad či žízeň)? I z těchto drobností lze odhadnout, jak se firma chová k zaměstnancům.

Při pohovoru je vhodné nenápadně sledovat, zda se tazatel na interview plně soustředí nebo zda dělá jiné věci. Jestliže tazatel „zpovídá“ potenciálního zaměstnance v místnosti, kde údržbáři zrovna opravují topení, asi to o příliš dobrém a zodpovědném přístupu nesvědčí, spíše to ukazuje na to, že tazatel nepřikládá pohovoru velkou váhu. Také špatně naplánovaný pohovor, kdy se v jeden den potkávají na chodbě „konkurenti“, kteří se uchází o stejnou pracovní pozici, leccos napoví.

V neposlední řadě by si měl uchazeč všímat i samotných zaměstnanců. Vykazují zájem a ochotu, živě komunikují s ostatními nebo jsou spíše nesoustředění a na první pohled nespokojení? Jestliže mají všichni kamennou tvář a jejich jednání je chladné a bez zájmu, pak daná pracovní pozice pro vás nebude asi to pravé ořechové.
Zdroj: Monster.com - přední světový pracovní portál
Zobrazit přehled článků ze zdroje Monster.com

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace