Laszlo Bock: Proč zaměstnanci zůstávají

Ilustrační snímek

Žádná firma si nemůže dovolit ztrácet talentované zaměstnance. Často si je proto snaží udržet penězi a nadstandardními benefity, ale to samo o sobě nestačí. Například Google je proslulý tím, že zaměstnancům nabízí jídlo zdarma, masáže či čistírny na pracovišti a řadu dalších benefitů, o kterých se zaměstnancům jiných společností ani nesní. To všechno je hezké, ale zaměstnanci zůstávají z jiných důvodů.

Viceprezident pro lidské zdroje společnosti Google Laszlo Bock, který nedávno vydal knihu s názvem Work Rules!, si myslí, že většina firem neví, jak s má udržet své nejlepší lidi. Nejdůležitější podle něho nejsou benefity ani peníze. V rozhovoru pro agenturu Bloomberg, na který upozornil server Buisness Insider, zdůraznil následující dva důvody, proč zaměstnanci zůstávají.

1. Spolupracovníci

Pro zaměstnance je zásadní, s jak „kvalitními“ lidmi budou ve firmě pracovat. Důležitou roli proto hraje nábor, ve kterém by firmy neměly dělat žádné kompromisy. Každý kandidát by měl být prověřen svým budoucím nadřízeným i potenciálními kolegy. Google navíc uplatňuje ještě prověření ze strany přijímací komise a každého nového zaměstnance musí osobně schválit také generální ředitel Larry Page.

2. Smysluplná práce

Zaměstnanci si nechtějí jen vydělat peníze. Chtějí se podíle na něčem, co má nějaký širší smysl. Firma jim musí ukázat, jaký smysl to je. Když jej zaměstnanci pochopí, mohou být až pětkrát produktivnější.

Zní to jednoduše. Víte, proč od vás odcházejí vaši zaměstnanci a co je naopak u vás drží? Už jste se jich na to ptali?

-kk-

Zdroj: Business Insider - americký portál zaměřený na oblast podnikání
Zobrazit přehled článků ze zdroje Business Insider