Microsoft Outlook již ukazuje profily ze sítě LinkedIn

V polovině minulého roku koupila společnost Microsoft profesní sociální síť LinkedIn za 26 miliard dolarů. Od té doby se vedou diskuse, zda dokáže tuto svou největší akvizici obchodně využít. Netrpělivě se očekávalo, jak konkrétně budou vypadat integrace produktů obou společností, především pak propojení sítě LinkedIn s poštovním klientem Microsoft Outlook a kancelářským balíkem Office. Integrace s Outlookem byla právě spuštěna.

Ilustrační snímek

V úterý 31. října 2017 Microsoft oznámil oficiální spuštění integrace osobních profilů na síti LinkedIn s poštovním klientem Outlook. Uživatelé tak budou přímo v e-mailové schránce moci vidět profilové fotografie ze sítě LinkedIn, profesní historii či nejnovější aktivity svých kontaktů.

Nejedná se přitom o první případ propojení dat ze sítě LinkedIn s e-mailem. Ještě před akvizicí společností Microsoft samotná síť LinkedIn koupila malou firmu Rapportive, která vytvořila velmi populární doplněk pro propojení uživatelů sítě LinkedIn a poštovního klienta Gmail pomocí internetového prohlížeče. Řada dalších firem, většinou technologických startupů, pak vytvořila další podobné pluginy či externí aplikace pro integraci s e-mailem, které se využívají především pro účely náborářů.

Uživatelům Outlooku se nyní po kliknutí na jméno kontaktu nově otevře karta s informacemi o daném kontaktu včetně odkazu na profil na síti LinkedIn. Uvidí v podstatě zmenšenou verzi profilu a také to, zda s příslušným kontaktem sdílejí nějaká spojení nebo pracovní zkušenosti. Přímo z e-mailové schránky mohou také rovnou požádat o spojení na síti LinkedIn.

Integrace byla nyní spuštěna na webu Outlook.com, v rámci platformy SharePoint a produktu Microsoft OneDrive pro firmy. Podle informací serveru techcrunch.com má v následujících měsících být funkční i v poštovním klientu Outlook pro Windows, Outlook pro iOS a dalších produktech MS Office.

Integrace Microsoft Outlook a LinkedIn. Zdroj: Microsoft.com

-kk-

Zdroj: TechCrunch - americký zpravodajsý web zaměřený na moderní technologie
Zobrazit přehled článků ze zdroje TechCrunch