Náboráři odhalují chyby v profilech na síti LinkedIn

Náboráři věnují velkou spoustu času studiu profilů lidí na síti LinkedIn, přičemž se jim většina z nich po chvíli začne zdát identická. Uchazečům o práci je proto doporučováno, aby svůj profil ozvláštnili něčím netradičním, pokud chtějí zaujmout.

Přinejmenším by se však měli snažit vyhnout některým základním nedostatkům, kvůli nimž může profil od počátku vyvolávat špatný dojem.

Ilustrační snímek

Následující seznam věcí, na které byste si měli dát pozor, se objevil v článku na serveru fastcompany.com.

1. Neaktuální informace

Profil by měl být pravidelně aktualizován, a to nejen ve chvíli, kdy uvažujete o změně v kariéře. Náhlé rozsáhlé změny v profilu mohou navíc vyvolat podezření vašeho současného zaměstnavatele.

2. Špatné motto

Tzv. motto je první věc, kterou náborář u profilu vidí, a proto byste je měli využít ve svůj prospěch. Chytlavé motto povzbudí náboráře k dalšímu čtení. Současně byste měli zahrnout některá klíčová slova, díky nimž vás bude možné najít ve vyhledávači sítě LinkedIn.

3. Neúplný příběh

Uživatelé mají tendenci vyplňovat pouze seznam svých zaměstnavatelů a dosavadních zkušeností. Tyto informace jsou samozřejmě nutné, ale měli byste zvážit přidání něčeho mimořádného a vysvětlit i vaši motivaci pro určitá rozhodnutí o kariéře.

4. Pouze pracovní věci

Kompletní profil by měl přesahovat čistě pracovní aspekty. Vytvoření uceleného obrázku vyžaduje přidání některých informací o vašich zálibách a jiných volnočasových aktivitách.

5. Nedostatek obsahu

Publikační platforma sítě LinkedIn je nyní přístupná všem členům, ačkoli většina lidí ji stále nevyužívá. Nemusíte sestavovat dlouhé příspěvky, ale určitě stojí za to, abyste někdy zveřejnili příspěvek na téma týkající se vašeho oboru.

Když se vyhnete výše popsaným chybám, nejen že se objevíte častěji ve vyhledávání, ale váš profil bude pro náboráře zajímavějším čtením.

-kk-

Zdroj: Fast Company - portál předního amerického magazínu pro manažery
Zobrazit přehled článků ze zdroje Fast Company