Naučte manažery, jak vést pohovor

Image Lab s.r.o. Článek si můžete přečíst zdarma díky společnosti Image Lab s.r.o.

Vytisknout

Nadšený kandidát s výbornou kvalifikací by neměl chodit na pohovor do vaší firmy jen proto, aby po setkání se svým potenciálním manažerem přišel o veškeré nadšení i zájem mít s vámi cokoli společného. Možná si říkáte, že udělat dobrý dojem by se měl snažit především uchazeč. To je jistě pravda. Ti nejlepší uchazeči však si však mohou vybírat a pokud jim vaši manažeři nedokážou práci u vás správně „prodat“, vyberou si někoho jiného.

Několik praktických tipů, jak připravit manažery na pohovory s uchazeči, které jim předvyberete, přinesl server theundercoverrecruiter.com.

1. Nacvičte si pohovor

Začněte základním cvičením, jak odstranit nervozitu a ujasněte si důležitá pravidla. Vedle komunikačních technik proberte také právní stránku věci – například to, na co se mohou a nemohou ptát.

2. Zaměřte se na marketing

Manažeři, kteří se budou účastnit pohovorů, museí vědět, čím se vaše firma liší od konkurence a jak to vysvětlit uchazečům. Musejí také vědět a umět říci, jak nabízená pozice zapadá do celkového úspěchu firmy. S tímto školením vám mohou pomoci kolegové z marketingu.

3. Zdůrazňujte zásadní roli zkušenosti uchazeče

Stejně tak jako uchazeč musí i manažer přijít včas a řádně připraven. Jasně manažerům vysvětlujte, že jejich úkolem je udělat na uchazeče dobrý dojem. Znamená to ukázat pozitivní energii a věnovat uchazeči plnou pozornost.

4. Vyzdvihněte možnosti vzdělávání a rozvoje

Především mladší generace uchazečů má zájem pracovat pro firmy, které investují do jejího dalšího rozvoje. Manažeři by proto neměli na pohovorech mluvit jen o výkonu aktuálně nabízené práce, ale i o dalších kariérních možnostech, hodnocení výkonnosti a nabídce školení.

5. Pozor, ať se nepřechválíte

Vždy je třeba zachovat realistický odhad možností, které můžete nabídnout. Manažer by ve snaze zatraktivnit pracovní nabídku neměl slibovat nic, co není možné dodržet. Jeho úkolem je vykreslit firemní kulturu i s případnými překážkami, které bude třeba překonat.

Jak připravujete manažery na pohovory ve vaší firmě?

-kk-

Zdroj: The Undercover Recruiter - populární britský blog věnovaný náboru a rozvoji kariéry
Zobrazit přehled článků ze zdroje The Undercover Recruiter

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace