Proč se vám vyplatí najmout někoho, kdo nezapadá

Image Lab s.r.o. Článek si můžete přečíst zdarma díky společnosti Image Lab s.r.o.

Vytisknout

Existuje mnoho studií, které poukazují na neschopnost zapadnout do firemní kultury jako na jednu z možných příčin, proč nový zaměstnanec neuspěl a musí být nahrazen. Online server Recruiter ale tyto názory vyvrací a dá vám pět důvodů, proč byste naopak měli přijmout někoho, kdo „jde proti proudu“.

1. Nepodporujte kulturu, která má nedostatky

Prostředí vaší organizace může být toxické a to v případě, že mu chybí například zákaznický přístup, objevuje se neetické chování, podnikání je rizikové nebo naopak nebere v úvahy žádná rizika. Jestliže máte pocit, že vaše firma splňuje některý z těchto bodů, uvažujte nad tím. Najmete někoho, kdo spadá do stávající kultury s nedostatky nebo někoho, kdo bude odpovídat budoucímu požadovanému stavu?

2. Podpořte inovace

Pokud přivedete někoho, kdo se vymyká svými metodami, postupy a uvažováním pracovnímu postupu stávajícího týmu, nemusí to být vždy na škodu. Odlišný přístup takových lidí navíc podpoří pracovní úsilí kolektivu a vytvoří prostředí pro inovace a kreativní myšlení. Možná vstoupíte na nový trh, představíte nový produkt nebo „jen“ zrychlíte stávající proces. Už vidíte ty otevřené dveře do budoucnosti vaší firmy?

3. Zacilte lépe na potřeby zákazníkům

Chcete lépe plnit očekávání svých zákazníků? Osobnostně disperzní pracovní kolektiv vám pomůže lépe zacílit na vaše publikum. Přeci jen i vaši klienti a odběratelé jsou různorodí, co se týče jejich individuálních osobnostních vlastností.

4. Získejte ty nejlepší

Jestliže změníte pohled na to, koho najímáte, získáte nepochybně širší zdroj talentů pro své podnikání a navíc mnohem rychleji. Nehledejte někoho, kdo vám sedí do firemní kultury, raději se naučte ovládat prostředí plné různých názorů a osobností.

5. Buďte připraveni

Pokud nebude celý kolektiv uvažovat jednolitě, dokážete odolávat i velkým změnám v podnikání. Disperzní tým plný odlišných nápadů, přístupů a inovativních řešení je flexibilnější v nových podmínkách. Odoláte hrozbám a ještě můžete vytěžit ze situace, když včasně zareagujete.

-bn-

Zdroj: Recruiter.co.uk - portál odborného britského časopisu pro specialisty náboru
Zobrazit přehled článků ze zdroje Recruiter.co.uk

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace