Talenty nechtějí pracovat jen ve velkých firmách

Malé firmy nemají důvod propadat pocitu, že nejlepší talenty na trhu chtějí pracovat pouze pro velké firmy, které jim mohou nabídnout více peněz a benefitů. Naopak by se měly zaměřit na to, jak ukázat své silné stránky, kterým velké firmy konkurovat nemohou. Jaké to jsou a jak tedy získat talenty pro malou firmu? Server Recruiter.com radí:

1. Ukažte svůj potenciál

Soustřeďte se na svou vizi a značku. Popisujte potenciálním zaměstnancům, co u vás mohou zažít a k čemu přispět. Kdo by nechtěl pracovat pro další Google nebo Facebook?

2. Vyvraťte mýtus zvýšeného rizika práce pro malou firmu

Mluvte s uchazeči o tom, že velká firma může zkrachovat stejně jako malá.

3. Nabízejte větší pružnost

Neomezujte se jen na nabídky práce na plný úvazek se striktně danou pracovní dobou. Hledejte cesty, jak spolupracovat s externími pracovníky, umožnit práci z domova apod. Právě kvůli flexibilitě odchází řada talentů z velkých firem.

4. Sledujte propuštění z velkých firem

Zajímejte se o to, kdo ve vašem odvětví nebo okolí právě snižuje stavy. Můžete se například zapojit do programů outplacementu ve velkých firmách.

5. Shrňte všechny výhody malé firmy

Zdůrazněte uchazečům, že u vás najdou větší volnost a samostatnost, bližší kontakt s vedoucími pracovníky, klienty i produkty, pestřejší náplň práce a větší pružnost.

-kk-

Zdroj: Recruiter.com - americký server pro náboráře a uchazeče o zaměstnání
Zobrazit přehled článků ze zdroje Recruiter.com