Videopohovory: Ano, či ne?

Ilustrační snímek

Jsou videopohovory pro firmy spíše přínosné, nebo naopak ještě ztěžují již tak náročný proces náboru zaměstnanců? Tuto otázku si nedávno položil pracovní portál Careerbuilder.com. V následném průzkumu vyšlo najevo, že použití videa při pracovních pohovorech usnadňuje práci třem čtvrtinám náborářů a manažerů. Chcete-li vědět, zda mohou prospět i vám, odpovězte si na následující otázky:

Kde se fyzicky nacházejí uchazeči o práci u vás?

Zaměřte se na geografické oblasti, z nichž přicházejí vaši potenciální zaměstnanci. Jste-li globální firma, máte více poboček nebo umožňujete práci na dálku, videopohovory pro vás budou pravděpodobně užitečnější než pro malou lokální firmu.

Znáte demografické skupiny uchazečů o práci u vás?

Zvažte, jak se mohou do videopohovorů zapojit představitelé jednotlivých demografických skupin uchazečů o konkrétní pozice. Videopohovory by neměly být povinné, mělo by jít jen o jednu z možností konání pohovorů. Určití kandidáti nemusejí mít potřebné technické vybavení nebo znalosti.

Je pro nabízenou pozici nutná schopnost vynikající sebeprezentace?

Někteří lidé jsou u pohovorů velmi nervózní a v případě videopohovoru je bude ještě více stresovat technika. Při rozhodování o výběru zaměstnanců na základě videopohovorů byste proto měli vždy myslet na obsazovanou pozici, nikoli pouze prezentační dovednosti uchazečů.

Můžete díky videopohovorům ušetřit?

Než se rozhodnete investovat do technologií pro řízení videopohovorů, zjistěte, kolika pozic či uchazečů se videopohovory budou týkat. Teprve pak můžete počítat návratnost této investice.

-kk-

Zdroj: CareerBuilder - největší americký portál s nabídkami zaměstnání
Zobrazit přehled článků ze zdroje CareerBuilder