7 pilířů dynamické firemní kultury

Image Lab s.r.o. Článek si můžete přečíst zdarma díky společnosti Image Lab s.r.o.

Vytisknout

Personalisté neustále hledají způsoby, jak zvyšovat angažovanost zaměstnanců, podporovat inovace, řídit individuální výkonnost a zlepšovat tím celkové hospodářské výsledky firem. Všech těchto věcí lze podle Jacka Wileyho z globální personálně-poradenské společnosti Kenexa dosáhnout transformací firemní kultury z byrokratické na dynamickou.

Více než třicetileté zkušenosti z pravidelných výzkumů společnosti Kenexa ukázaly, že je třeba zaměřit se na sedm oblastí.

1. Uznání

Dynamické organizace chválí prostřednictvím manažerů dobrou práci a nápady svých lidí.

2. Strhující práce

Dynamické organizace nabízejí zajímavé a zábavné pracovní výzvy.

3. Jistota práce

Dynamické organizace vedou své manažery k tomu, aby chápali základní potřeby zaměstnanců. Mezi tyto potřeby patří i důvěra v budoucnost organizace a její stabilní vývoj.

4. Plat

Dynamické organizace férově platí své zaměstnance za jejich práci a přispění firmě.

5. Vzdělávání a kariérní růst

Dynamické organizace umožňují svým lidem rozvíjet jejich dovednosti a kariéru. Vedle školení to znamená i to, aby manažeři dávali svým podřízeným volnost v tom, jak budou dělat svou práci.

6. Pracovní podmínky

Dynamické organizace poskytují svým lidem dostatečně vybavené, příjemné, zdravé a bezpečné prostředí. Patří k tomu i pomoc v otázce vyvážení práce a soukromí.

7. Pravda

Dynamické organizace komunikují se svými zaměstnanci otevřeně a přímo. Lidské zdroje by měly vést manažery k poskytování zpětné vazby a vytyčování jasných cílů.

-kk-

Zdroj: HRreview - britský portál pro manažery lidských zdrojů
Zobrazit přehled článků ze zdroje HRreview
Štítky: Firemní kultura

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace