Ale nepovídejte, paní!

Image Lab s.r.o. Článek si můžete přečíst zdarma díky společnosti Image Lab s.r.o.

Vytisknout

Drby a pomluvy na pracovišti jsou jako anakondy – omotají se kolem člověka a zadusí ho. Pracoviště bez pomluv však zřejmě neexistuje, protože kancelářská šuškanda je také velice účinný způsob ventilace stresu a zábavy a pokud se používá v dobré míře, může také sloužit jako zdroj informací.

Člověk může rozšířit pomluvu v dobré víře – pokud například chce chránit svého kolegu (a ten o tom ví). I informace o konkurenci se nedají považovat za pomluvu v pravém slova smyslu. Pokud však člověk hovoří o někom ze zaměstnanců, je to sporné. Taková situace může někdy vyústit až v přísná opatření zaměřená proti pomlouvajícím.

Nejhorší je, pokud pomluvy šíří sami manažeři. Zde existuje značné riziko toho, že ztratí u svých zaměstnanců autoritu – zaměstnanci chtějí být vedeni někým, kdo jedná fér a slušně. Nechtějí se bát toho, co o nich šéf asi kde říkal. Jediným vhodným lékem na zmírnění pomluv na pracovišti je dostatečná informovanost. Dobře informovaní zaměstnanci nemají důvod rozšiřovat drby.
Zdroj: HotJobs.com - pracovní portál
Zobrazit přehled článků ze zdroje HotJobs.com

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace