Chcete angažovanější zaměstnance? Zapojte dobrovolnictví

Image Lab s.r.o. Článek si můžete přečíst zdarma díky společnosti Image Lab s.r.o.

Vytisknout

Co odpovídají vaši zaměstnanci na otázku, proč u vás pracují? Pokud zmiňují jen plat a benefity, je to málo. Chcete-li mít skutečně angažované zaměstnance, kteří vám přinesou vyšší zisky, musíte jim nabídnout možnost být v rámci každodenní činnosti součástí něčeho většího, než je jejich bezprostřední pracoviště. Měli by se cítit nejen jako součást firmy, ale i širšího kontextu jejích aktivit. Jednou z možností je dobrovolnictví.

Nabídněte příležitost k zapojení do prospěšných aktivit

I když se to nemusí na první pohled zdát, lidé rádi pomáhají druhým. Mají z toho dobrý pocit, který pak zapojí i do práce pro vás. Porozhlédněte se proto ve svém okolí o možnostech dobrovolnických aktivit.

Dobře poslouchejte, na čem se vaši lidé chtějí podílet

Umožněte zaměstnancům, aby se vyjádřili k tomu, na jakých dobrovolnických projektech se chtějí podílet. Nenuťte je k charitě, které je neoslovuje.

Dobrovolnickým aktivitám se věnujte dlouhodobě

Jedno odpoledne nebo víkend dobrovolných aktivit nestačí. Práce na podpoře angažovanosti a spokojenosti zaměstnanců nikdy nekončí.

-kk-

Zdroj: Mashable - server věnovaný sociálním a digitálním médiím
Zobrazit přehled článků ze zdroje Mashable

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace