Desatero správného chování a komunikace

Image Lab s.r.o. Článek si můžete přečíst zdarma díky společnosti Image Lab s.r.o.

Vytisknout

Rad, jak se správně chovat na pracovišti a jak správně komunikovat s ostatními není nikdy dost. Článek přináší desatero tipů, které mohou člověku pomoci dobře vycházet s ostatními kolegy a zachovat si respekt. Zde jsou ty nejdůležitější:
* Nehádejte se zbytečně. Ani tolik nezáleží na tom, co říkáte, jako na tom, jak to říkáte. Jestliže váš tón hlasu vyvolá dojem, že se chcete hádat, těžko s tím něco uděláte, i kdybyste argumentovali sebelogičtěji. Vždy dobře važte slova, protože když dokážete udržet jazyk za zuby, ušetříte si mnoho dalších stresových situací.
* Když něco slíbíte, musíte to dodržet. Dobře si rozmyslete, co slibujete, protože jeden nedodržený slib vás může stát důvěru ostatních.
* Motivujte ostatní a zajímejte se o ně. Kritika se musí vždy sdělovat tak, aby nikoho neranila. Tím, že se dozvíte o svých spolupracovnících a podřízených osobní informace, máte přehled o tom, co ovlivňuje jejich výkonnost v práci.
* Nedělejte si legraci na účet druhého. To, co vám připadá směšné, může jiného člověka urazit.
* Ignorujte pomluvy, které o vás druzí šíří. Osoba, která pomlouvá, pravděpodobně není příliš informovaná. Kdybyste se snažili tyto pomluvy vysvětlovat, přineslo by to spíše opačný efekt.

**Datum vydání:** IV/2002
Zdroj: Fabjob.com - americký server pro uchazeče o zaměstnání
Zobrazit přehled článků ze zdroje Fabjob.com
Štítky: Firemní kultura

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace