Důvěrníkem proti své vůli

Image Lab s.r.o. Článek si můžete přečíst zdarma díky společnosti Image Lab s.r.o.

Vytisknout

Je pátek devět hodin večer – všichni jsou již doma kromě administrativního týmu, který připravuje rozpočtový plán pro zavádění nového počítačového systému. Ve čtvrt na deset, po delším hledání, tým zjišťuje, že nemůže najít investiční instrukce. Protože celá záležitost pospíchá, je nutno rozhodnout bez nich a detaily doladit později – je to přijatelnější, než riskovat zdržení. Hranice byla překročena – jako člen týmu jste získal důvěrné informace, aniž jste po tom toužil.

Vědomosti o rozhodnutích v oblasti podnikových investic z vás učinily důvěrníka. Tím se stává ten, kdo pracuje s informacemi, které jsou svojí povahou diskrétní – podnikové plánování, rozhodování o záměrech a majetku společnosti mezi takové rozhodně patří. Důvěrník není titul ani funkce – toto postavení vyplývá z povahy údajů, s nimiž dotyčný pracuje. Měl by jednat vždy v zájmu prospěchu podniku, což zahrnuje opatrnost v nakládání s investicemi. Důvěrné informace jsou oblastí, kde je školení a výcvik velmi důležitý. Proto je nutné ujistit se, že zaměstnanci na všech stupních vědí, kde je hranice, kterou nelze překročit.

**Datum vydání: VII/2002**
Zdroj: HR-next - portál pro odborníky na lidské zdroje
Zobrazit přehled článků ze zdroje HR-next

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace