Firemní spirála smrti

Image Lab s.r.o. Článek si můžete přečíst zdarma díky společnosti Image Lab s.r.o.

Vytisknout

Lidé jsou stále nervóznější. Tento trend lze pozorovat především v organizacích, kde jsou lidé nuceni pracovat v malých a stísněných kójích. Již několik organizací se shodlo na tom, že případů násilí a neslušného chování na pracovišti přibývá. Situace někde dospěla až do takového stadia, že je třeba ve firmách zřizovat novou funkci – koordinátor programů proti pracovnímu násilí.

Nezdvořilost a neslušnost v práci se projevuje především jako bezohledné chování k druhým, může sem však patřit i snaha přivlastnit si zásluhy za cizí práci, nedostatek schopnosti naslouchat druhým a nedostatek empatie a citové výbuchy. Odborníci se shodují, že jedním z hlavních viníků je stres, především u lidí, kteří se snaží zvládnout rodinný život i práci dohromady. Své hrají i nové technologie – lidé musí být neustále na příjmu a nemají dostatek soukromí.

Zdá se, že způsob chování v organizaci závisí na chování managementu – jestliže vyšší management jedná se svými podřízenými neuctivě, přenáší i oni tyto způsoby chování na osoby služebně „pod sebou“. A tak to jde dále – bohužel až k zákazníkům. Firmy však často tyto problémy nevidí a strategie, které vytváří, nic neřeší. Manažeři by místo vymýšlení pravidel stolování u firemního oběda měli do svých celopodnikových strategií začlenit spíše povinnost „obecné slušnosti“.
Zdroj: HotJobs.com - pracovní portál
Zobrazit přehled článků ze zdroje HotJobs.com
Štítky: Firemní kultura

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace