Firemní stránky (nejen) na síti LinkedIn: Buďte jiní než ostatní

Image Lab s.r.o. Článek si můžete přečíst zdarma díky společnosti Image Lab s.r.o.

Vytisknout

Zřízení firemní stránky na profesní sociální síti LinkedIn patří mezi nejefektivnější bezplatné způsoby, jak podpořit značku zaměstnavatele na internetu a přilákat ty nejlepší talenty. Samotné zřízení stránky však nestačí a vhodné není ani kopírovat na ni reklamní texty vaší firmy v podobě klišé, kterým nikdo nerozumí a hlavně nikdo nevěří. Jak to tedy dělat lépe?

LinkedIn právě zveřejnil výsledky svého mezinárodního průzkumu, který se zaměřil na nejčastější klišé na firemních stránkách. Top desítka zahrnuje následující slova, na která talenty ve vašem oboru rozhodně nepřilákáte. Schválně si zkuste spočítat, kolik z těchto slovo najdete na vaší firemní stránce.

Nejčastější klišé na firemních stránkách dle sítě LinkedIn

  1. Expert (odborník)
  2. Solution (řešení)
  3. Leading (přední, vedoucí)
  4. Unique (jedinečný)
  5. Value (hodnota)
  6. Vision (vize)
  7. Expertise (odbornost)
  8. Innovative (inovativní)
  9. Creative (kreativní)
  10. Strategic (strategický)

Tato slova používá téměř každý a vaši potenciální zaměstnanci je už slyšeli tisíckrát, kdykoli někde narazili na pracovní nabídku. Zkuste se zamyslet nad tím, co tato slova vlastně znamenají. Po chvíli zjistíte, že jsou to velmi vágní výrazy, pod nimiž si každý může představit něco jiného. LinkedIn proto doporučuje vynechat věty typu: „Jsme předními experty s nabídkou jedinečných řešení...“ a raději ukázat, jaké to skutečně je pracovat ve vaší firmě.

Firemní stránka na síti LinkedIn, a vlastně i na sociálních sítích obecně, by měla odrážet firemní kulturu a specifika výkonu práce, která ji odlišují od ostatních firem. Vyměňte nicneříkající reklamní klišé za obsah, který ukáže, že máte jedinečný názor a přístup k řešení aktuálních otázek. Sdílejte články a videa s názory konkrétních lidí na váš obor a práci u vás. Dělejte to prostě jinak než všichni ostatní.

Linkedin.com: #nobuzzwords

Zdroj obrázku: Banish The Buzzwords

-kk-

Zdroj: LinkedIn Talent Blog - blog profesní sociální sítě LinkedIn zaměřený na nábor a rozvoj talentů
Zobrazit přehled článků ze zdroje LinkedIn Talent Blog

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace