Google sází na duševní zdraví

Image Lab s.r.o. Článek si můžete přečíst zdarma díky společnosti Image Lab s.r.o.

Vytisknout

Společnost Google se více zaměřila na emoční zdraví svých zaměstnanců. Tvrdí dokonce, že dušení pohoda je nejdůležitějším předpokladem toho, aby její zaměstnanci byli „nejzdravějšími a nejšťastnějšími zaměstnanci na planetě“.

Na největší evropské konferenci věnované odměňování Employee Benefits Live v Londýně to uvedla manažerka projektu s názvem Optimize your life Oli Husemeyerová. Tento projekt pomáhá zaměstnancům Googlu posilovat jejich emoční odolnost, nabízí podporu v obtížných životních situacích a zajišťuje manažerům potřebné zdroje, aby tuto podporu mohli poskytovat.

Program byl spuštěn v roce 2010 jako rozšíření nového programu péče o zdraví všech 26 tisíc zaměstnanců Googlu v 60 zemích světa. Ten má nyní tři klíčové části – emoční zdraví, fyzické zdraví a finanční zdraví.

Program emočního zdraví zahrnuje asistenční program, life koučink, lekce hlubokého spánku, mozková cvičení, podpůrné skupiny či relaxační křesla, na kterých mohou zaměstnanci v kancelářích trávit 20-30minutové přestávky. Zaměstnanci navíc mohou věnovat svou dovolenou kolegům, kteří potřebují být delší čas mimo pracoviště. Společnost tím chce posílit rodinnou a přátelskou atmosféru.

-kk-

Zdroj: Employee Benefits - britský portál věnovaný zaměstnaneckým výhodám
Zobrazit přehled článků ze zdroje Employee Benefits

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace